Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 2280
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórzanie święcą pokarmy

Sobota, 31 marca 2018, 11:19
Aktualizacja: Niedziela, 1 kwietnia 2018, 17:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jeleniogórzanie święcą pokarmy
Fot. Przemek Kaczałko
W Bazylice Mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze, podobnie jak w wielu innych parafiach na terenie miasta i regionu, od rana wierni przybywają do kościołów, aby wziąć udział w nabożeństwie i poświęcić pokarmy przygotowując się do najważniejszego w Kościele katolickim święta, a więc Wielkanocy.

W wielkanocnych koszyczkach nie zabrakło tradycyjnych potraw takich, jak: jajka, kiełbasa, chleb i ciasta, ale były tez przyprawy (pieprz i sól), baranki z cukru i wiele innych, które w niedzielny poranek trafią na stoły wiernych, na wielkanocne śniadanie.

Koszyczki przeróżnej urody – jedne skromne, z tradycyjnymi pokarmami, inne „odstawione” z pięknymi ozdobami, a nawet wykonywane własnoręcznie. W Bazylice Mniejszej święcenia pokarmów odbywają się dzisiaj od godz. 9:00 do 14:00, co pół godziny.

- Żona z teściową ciężko pracują w domu, a ja z dziećmi wybrałem się do kościoła – taki mamy podział ról od lat – wyznał pan Karol. - Dzieci w przedszkolu wykonywały swoje koszyczki, są piękne i maluchy z dumą przyszły z własnymi rękodziełami – podkreślił z kolei pan Adam. - Stawiamy na tradycję, nie eksperymentujemy z nowymi potrawami – dodała pani Kasia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group