Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 9154
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Jeleniogórzanie niszczyli, palili i kradli

Środa, 12 grudnia 2007, 13:36
Aktualizacja: 16:47
Autor: TEJO
Blisko 26 tysięcy złotych strat, w tym spalona przyczepa kempingowa – to skutek działań przestępców, którzy na gościnnych występach zaatakowali jeden z placów budów w regionie jeleniogórskim.

Do zdarzenia doszło w Ptaszkowie w okolicy Kamiennej Góry. Funkcjonariusze zostali powiadomieni przez straż pożarną, że spaliła się przyczepa campingowa na terenie budowy.

W trakcie oględzin na miejscu zdarzenia policjanci stwierdzili, że na placu budowy najpierw doszło do włamania do kontenera, a następnie do spalenia przyczepy stojącej obok. – Jak ustalili funkcjonariusze z kontenera zginęły elektronarzędzia o łącznej wartości 15.000 złotych, a łączna suma strat wyniosła blisko 26.000 złotych – poinformował kom. Krzysztof Zaporowski.

Policjanci rozpoczęli bardzo dokładnie analizować zgromadzone informacje. Na tej podstawie wytypowali i zatrzymali czterech mieszkańców Jeleniej Góry w wieku od 28 do 44 lat. Podczas przeszukania w miejscach zamieszkania zatrzymanych funkcjonariusze odnaleźli skradziony łup. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Za kradzież z włamaniem do kontenera oraz za zniszczenia mienia grozi kara do 10 lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1267
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group