Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 12401
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórska „Siłaczka” z „Norwida” Pozytywistką Roku

Środa, 21 grudnia 2011, 15:34
Aktualizacja: 15:34
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Jeleniogórska „Siłaczka” z „Norwida” Pozytywistką Roku
Fot. Agrafka
Za zasługi w działalności edukacyjnej i angażowanie się w projekty prorozwojowe młodzieży Małgorzata Ewa Purzycka, nauczycielka matematyki z II. L.O. im. C.K. Norwida, otrzymała ogólnopolskie wyróżnienie w kategorii – oświata.

Małgorzata Ewa Purzycka otrzymała ogólnopolskie wyróżnienie „Pozytywisty Roku” w postaci dyplomu i statuetki, za działalność na rzecz rozwoju młodzieży. Pozytywistą jest osoba pracująca u podstaw, czyli dla dobra społeczeństwa.

W kategorii Oświata wraz z jeleniogórską „Siłaczką” nagrody odbierało 16 osób i przedstawicieli instytucji związanych z nauką, z całej Polski.
– Do konkursu zgłosiła mnie pani dyrektor Jadwiga Dąbrowska. Jestem bardzo zaszczycona przyznanym wyróżnieniem, tym bardziej, że tylu znakomitych osób, ciężko pracujących na rzecz innych, również odbierało nagrody wraz ze mną. Lubię to co robię, a jeśli ktoś to zauważył i docenił, tym bardziej jest mi miło. Uważam, że ważna jest nie tylko nauka, ale również zwykłe rozmowy z młodzieżą i uwrażliwianie ich na los drugiego człowieka. Laureaci podczas przemówień mieli bardzo budujące spostrzeżenia np. Emilian Kamiński mówił o swoim sukcesie zaznaczając przy tym, żeby pamiętać w takich chwilach o ludziach, którym nie powiodło się i jak tylko możemy powinniśmy im pomagać – powiedziała Małgorzata Ewa Purzycka, nauczycielka matematyki.

Jeleniogórska Pozytywistka Roku integruje osoby zainteresowane matematyką, rozbudza tę pasję zarówno w uczniach, jak i w osobach dorosłych. Jest organizatorką Meczów Matematycznych w Jeleniej Górze, w których biorą udział uczniowie zarówno z liceów, jak i gimnazjów. Młodzież zapoznaje się, jeździ na różne wyjazdy, obozy naukowe i dzięki temu uczy się również pracy w grupie, co jest bardzo ważne gdyż we współczesnych zawodach związanych z dziedzinami ścisłymi, zazwyczaj współpracuje się właśnie w zespole. W Maratonach Matematycznych a już od dziesięciu lat, współzawodniczy ze sobą ponad 100 osób.

Kapituła Nagrody „Pozytywista Roku”, która składała się w dużej mierze ze studentów, powołana przez Fundację Regionalnych Inkubatorów Przedsiębiorczości, przyznała nagrody w siedmiu kategoriach: gospodarka, działalność społeczna, nauka i edukacja, oświata, kultura i sztuka, osobowość oraz za całokształt działalności. Jest to wyróżnienie dla osób, firm lub instytucji – współczesnych „Wokulskich”, „dr. Judymów” i „Siłaczek”, które zasłużyły się w szczególny sposób dla swoich społeczności lokalnych, a szerzej całego społeczeństwa.

Warto podkreślić, że wśród laureatów znalazły się tak znane osoby i grupy jak np. Centrum Nauki Kopernik, w kategorii - nauka i edukacja, Kabaret Moralnego Niepokoju i Piotr Rubik w kat. - kultura i sztuka, Leszek Balcerowicz, Adam Małysz i Maciej Orłoś w kategorii: osobowość, a także Anna Dymna w kategorii: za całokształt działalności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
680
Jest nowy
6%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
43%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Interwencja na Podwalu
 
112
Palił się komin
 
112
Zmarł po wybuchu
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group