Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3358
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jeleniogórska Platforma trzyma się mocno

Czwartek, 15 stycznia 2009, 9:38
Aktualizacja: 13:41
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Jeleniogórska Platforma trzyma się mocno
Jerzy Łużniak z Piotrem Borysem, wicemarszałkiem dolnośląskim.
Fot. TEJO
Niepewna sytuacja Platformy Obywatelskiej w strukturach dolnośląskich nie przekłada się – póki co – na kondycję tej partii na poziomie jeleniogórskim. Tak przynajmniej utrzymują jej liderzy.

Media donoszą co rusz o rezygnacji z członkowstwa w PO znanych ludzi ze świata lokalnej polityki. Ostatnio legitymacją „rzucił” Jarosław Obremski, wiceprezydent Wrocławia. Coraz ostrzejsze są też spięcia na linii: Stowarzyszenie Dolny Śląsk XXI – Platforma Obywatelska.

Tymczasem, jak zapewnił Polskie Radio Wrocław zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, jeleniogórskiej Platformie nie grozi rozłam. Nie ma też zjawiska opuszczania partii przez jej członków. Łużniak podkreślił, że na sytuację nie wpłynęło utworzenie klubu radnych Jelenia Góra XXI, który powstał na bazie klubu Wspólnego Miasta. JGXXI jest tymczasem częścią wspomnianego już Stowarzyszenia Dolny Śląsk XXI, któremu lideruje Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia.

Zastępca prezydenta miasta Jerzy Łużniak, który jest jednocześnie jednym z liderów jeleniogórskiej PO, zaznaczył, że partia rozrasta się. Powstają nowe koła, w tym akademickie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group