Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5533
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra w dziurach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 28 lutego 2008, 7:54
Aktualizacja: 7:55
Autor: TEJO
Fot. TEJO
W jednym z programów telewizyjnych cała Polska mogła usłyszeć, że stan dróg w stolicy Karkonoszy jest dobry. Jak jest w rzeczywistości? Niech ocenią Czytelnicy.

Tegoroczna zima wyjątkowo łagodnie obchodzi się z nawierzchniami jeleniogórskich ulic. Znacznych mrozów nie było, nie było też skoków temperatur i dużych opadów śniegu. Dlatego asfalt nie jest pokruszony, a trakty nie zostały podziurawione, jak choćby po pamiętnej zimie sprzed dwóch lat.

Jednak stan niektórych ulic budzi wątpliwości kierowców. – Są miasta, gdzie jest gorzej. Jechałem ostatnio przez Bolesławiec. Jedną z ulic trzeba pokonać slalomem – mówi Michał Skorupki, jeden z kierowców. Podkreśla jednak, że Jeleniej Górze do ideału daleko. – Po awarii sieci wodociągowej przy ulicy Wolności, dziurę zabrukowano byle jak. Więcej staranności by się przydało – ocenia kierowca.

Osobna sprawa to sfuszerowany remont ulic w Cieplicach. Tam wciąż na odbiór czeka „zmodernizowana” nawierzchnia Lubańskiej. Zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak zapewniał jesienią, że miasto nie zapłaci wykonawcy, dopóki ten nie naprawi tego, co zrobił źle. Roboty zostaną rozpoczęte wiosną.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów sporo oszczędził dzięki przychylnej drogowcom aurze. Ale spodziewanych kompleksowych remontów nie będzie. Będzie łatanie ubytków. Braki w poniemieckiej kostce brukowej zostaną uzupełnione w nawierzchni Osiedla Robotniczego pod wiaduktem kolejowym. MZDiM planuje także wysłanie ekip na ul. Zamkową w Sobieszowie. Nie będzie remontów, a w zasadzie budowy nawierzchni ulicy Nadbrzeżnej. Tam najpierw trzeba wykonać prace instalacyjne nowych mediów. Opracowana będzie dopiero dokumentacja techniczna. Na podobny kompleksowy remont czeka wspomniane Osiedle Robotnicze.

Jakie są rzeczywiście nawierzchnie ulic, wiedzą najlepiej kierowcy. Dlatego zwracamy się do nich z apelem. Piszcie do nas i róbcie zdjęcia tym fragmentom traktów, których stan wymaga interwencji drogowców. Przysłane przez Was fotografie zamieścimy na łamach portalu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

Dominik 28-02-2008 8:34
a czy ktos wie jak ma wygladac naprawa ul. Lubanskiej ?? co oni beda tam poprawiac ??
~Rozczarowany 28-02-2008 9:05
Jeśli drogowcy będą naprawiać tak nawierzchnię jak zrobił to wykonawca ulicy Karkonoskiej to można nazwać jednym słowem masakra.Nawierzchnia była kładziona dopiero kilka miesięcy temu, a już asfalt się kruszy są już znaczne dziury nie mówiąc jak został położony, jadąc po nim ma się wrażenie falowania .A nie było w rzeczywistości w tym roku ostrej zimy.No na debacie pan Prezydent obiecał ,że ulica Karkonoska ma być poprawiona,a ja myślę ,że wykonawca powinien całą nawierzchnię zerwać i ponownie ja położyć .Bo inne zaradcze roboty nic nie zmienią.Proszę przejechać się po niedawno remontowanej ulicy Cieplickiej tam jest pełno dziur.Wynika z tego ,że widocznie asfalt który jest kładziony nie spełnia warunków jakościowych i tu widzę problem w trwałości.Co z tego,że wydaje się wielkie pieniądze na remonty dróg jak ich wykonanie i jakość jest karygodna,gdzie są osoby odpowiedzialne za odbiory tych spartaczonych dróg.I mamy efekty w krótkim czasie po remoncie trzeba robić następny ,a tym sposobem inne drogi nie mogą być naprawiane bo nie ma już funduszy.
piipi 28-02-2008 12:30
...na przejazdzke po ulicach jelonkowych ...mojej tesciowej zawsze towarzyszy poduszka...hemoroidy lubia wygody !.
~bolok 28-02-2008 17:01
co tu duzo pisac zadziurawione drobi i zgrubialy asfalt
~abcd 28-02-2008 17:14
lubanska i karkonoska robi to jedna firma
~rafi 28-02-2008 17:56
a na Marysieńki Sobieskiej wylali na odcinku około 10m samą smołe i wystarczy troszkę szronu o co przy rzece nie trudno w zimie i już jeżdzi sie po drodze jak na łyżwach a tam troszkę wąsko autko z przeciwka hamulec i dzwonek gotowy
~mich 28-02-2008 18:30
Nie tak dawno remontowana byla ulica Wolnośći.Jak wyglada dzisiaj?Czy jednym z podstawowych warunkow dla wykonawcow przystepujacych do przetargu nie powinna byc odpowiednia technologia wykonania obudowy studzienek? Jak tego nie potrafia porzadnie zrobic to won! W ten sposob to mozna remontowac ulice bez konca i zawsze beda dziury.Przeciez to wyrzucanie pieniedzy w bloto.
~do redaktorów jelonki 28-02-2008 18:35
Proponują się wybrać na ulicę Kiepury i sfotografować jak ta ulica została wyremontowana. W okolicach przystanku MZK Kiepury-Małcużyńskiego juz dosyć dawno zapadła się studizenka ka...lizacyjna. Przez dlugo okres czasu był tam tylko znak żeby to omijać, niedawno to zrobili ale w taki sposób że głowa boli. Poprawikli studzienke a na około zamiast wylać asfalt to.... wyłożyli to taki brukiem jak są chodniki robione. Normalnie śmieszne to jest żeby na nowo wyremnotowanej drodze było takie coś.
tatar 28-02-2008 19:44
Nie darmo moi koledzy studenci już kilka lat temu mówili JELENIA DZIURA
HankaOdRumcajsa 28-02-2008 19:56
a ja proponuję się wybrać do Cieplic na Krośnieńską, do nowego cmentarza
~rondel 29-02-2008 16:05
remont ulicy Cieplickiej od oś.Orle do Kościoła w Sobieszowie kwalifikuje się pod ustawę o sabotażu gospodarczym.Kilka lat po nowej nawierzchni jeżdzą głównie auta osobowe i autobusy.Nawierzchnia jezdni jest tak spękana,że jeśli nawet w tej chwili nie ma tam dziury,to za kilka tygodni(miesięcy)będzie.To skandal!!!!!!!!!!1

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group