Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6506
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenia Góra przyjmie ukraińską rodzinę polskiego pochodzenia

Niedziela, 18 stycznia 2015, 8:45
Aktualizacja: 8:48
Autor: Angela
Jelenia Góra: Jelenia Góra przyjmie ukraińską rodzinę polskiego pochodzenia
Fot. Archiwum
Władze Jeleniej Góry chcą, by jedna z ukraińskich rodzin z polskim obywatelstwem na stałe zamieszkała w stolicy Karkonoszy. Chodzi o ludzi, którzy przyjechali do Polski z Doniecka i Ługańska, obecnie objętych konfliktem zbrojnym z Rosją.

– Wystąpimy do Ministerstwa Administracji i Spraw Wewnętrznych z ofertą , że jesteśmy gotowi do tego, by ich przyjąć, a zależałoby nam, by była to rodzina z partnerskiego miasta Siewierodoniecka – mówi wiceprezydent Jerzy Łużniak.

Władze miasta chcą zaprosić taką rodzinę do stałego zamieszkania. W planach mają nie tylko zapewnienie jej mieszkania. – W ramach swoich możliwości postaramy się pomóc tej rodzinie w zorganizowaniu życia, czyli znalezieniu pracy dla rodziców i szkoły dla dzieci – mówi J. Łużniak. - Obecnie ci ludzie mają kilka miesięcy na przystosowanie się i przebywają w ośrodkach, ale niebawem powinny im pomóc samorządy – informuje.

- Musimy pamiętać o tym, że są to Polacy, którzy kiedyś musieli zostać na kresach wschodnich. Kilka lat temu przyjęliśmy już dwie takie rodziny do Jeleniej Góry i wówczas otrzymały one taką samą pomoc z naszej strony - dodaje wiceprezydent.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (52)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group