Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 7875
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jedyny taki koncert Leniwca już niebawem w Jeleniej Górze

Wtorek, 23 kwietnia 2013, 9:26
Aktualizacja: 11:40
Autor: Org
Jelenia Góra: Jedyny taki koncert Leniwca już niebawem w Jeleniej Górze
Fot. org
Tym razem znany zespół punk – rockowy Leniwiec z Jeleniej Góry zagra utwory z nowej płyty "Rozpaczliwie wolny", na której zmierzył się z poezją Edwarda Stachury. – Niektóre piosenki planujemy zagrać na żywo tylko ten jeden raz na koncercie premierowym więc tym bardziej zapraszamy – zapowiadają artyści. Koncert odbędzie się 27. kwietnia (w najbliższą sobotę) br. w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze – Cieplicach. Start o godz. 19.00. Wstęp 10 zł. Bilety do nabycia w teatrze bezpośrednio przed koncertem oraz rezerwacja biletów: Biuro Promocji i Organizacji Widowni tel.: 75 755 76 90 tel. kom.: 512 219 961. Pozostałe punkty sprzedaży biletów: Citik – ul.Bankowa oraz As Tour – Plac Piastowski.

Skład „Leniwca” stanowią: Agnieszka „Agis” Szpargała (sax, wokal), Zbigniew “Mucha” Muczyński (wokal, gitara), Paweł “Cyna” Nykiel (puzon, akordeon, chórki), Paweł „Rusek” Wrocławski (gitara), Jakub “Pepesza” Matusiak (perkusja, chórki) i Wojciech „Winial” Wiktorski (bas, chórki).

Ich szósty studyjny album zatytułowany "Rozpaczliwie wolny", który ukaże się 15. maja, to próba zaskoczenia odbiorców i zmierzenia się muzyków jeleniogórskiej formacji z poezją Edwarda Stachury. Twórczość tego wybitnego artysty zainspirowała zespół do stworzenia muzyki o niezwykle bogatej stylistyce, odmiennej jednak od popularnych aranżacji liryki Stachury, dostępnych na polskim rynku muzycznym.

Na płycie znajdują się zarówno mocne, rockowe utwory (Introit), jak i folkowe ballady (Opadły mgły, wstaje nowy dzień). Usłyszeć można także typowe i sprawdzone dla Leniwca style, czyli punk-rock (Piosenka dla zapowietrzonego), Reggae (Confiteor) i Ska (Nie rozdziobią nas kruki). Wszystko razem stanowi świetną mieszankę, chwilami czadową i przebojową, czasem skoczną i bujającą, a momentami nastrojową i refleksyjną. Wartość całego przedsięwzięcia podnosi udział znanych gości. Zespół wsparli m.in. Robert Szymański (Sex Bomba), Dominik „Harry” Pyrzyna (The Analogs), Jacek „Dżeki" Stęszewski (Koniec Świata), Łukasz „Zielony” Zieliński (Virgin Snatch) i Marta „Nadia” Adamowicz (Naaman). Całość dopełniły fotografie znanego artysty, Leszka Paradowskiego, które wspaniale współgrają z muzyką i zarazem świetnie oddają ducha poezji Stachury.

Kilka słów historii zespołu:
Leniwiec gra melodyjną, czadową mieszankę punk-rocka, reggae i ska wzbogaconą dźwiękami saksofonu, akordeonu i puzonu. Dochodzą do tego zazwyczaj zaangażowane i polityczne, ale czasem też zupełnie niepoważne, teksty. Muzyka w ich wykonaniu to nie tylko mocne hasła o sprawach, które uważają za słuszne i ważne, ale też zabawa, dowcip i humor.

W maju 2001 po sześciu latach działalności ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana: „Z tarczą lub na tarczy”. Po wysłuchaniu tego materiału Jurek Owsiak zaprosił Leniwca na Przystanek Woodstock. Występ na tym festiwalu był dla muzyków wydarzeniem niezapomnianym, jednak muzycy Leniwca ciepło wspominają chyba wszystkie koncerty, nawet te małe, zwłaszcza w miejscach tak dziwnych jak więzienie, basen miejski, tama przeciwpowodziowa czy dyskoteka z rurką do striptizu na środku sceny.
Od występu na Przystanku Woodstock i wydania pierwszego materiału działalność Leniwca nabrała dużego tempa. Zespół zagrał prawie 700 koncertów w 9 krajach, grając z największymi gwiazdami i legendami sceny punk-rockowej: The Exploited, GBH, Asta Kask, Wasted, NVU, Oi Polloi, Zemezluc, La Fraction, Shelter, Lama. Zespół jest zapraszany na największe festiwale punk-rockowe w Europie: Puntala (Finlandia), Antifest (Czechy), Punk am Ring (Niemcy).

W latach 2003 i 2004 nakładem Pasażera ukazały się kolejne płyty „Uprzedzenia” i „Crazy Bros”. Ta ostatnia ukazała się także w Czechach. Utwory Leniwca znalazły się też na ponad trzydziestu składankach (również zagranicznych).
Rok 2008 i 2009 to, kultowa wśród miłośników alternatywnych brzmień, trasa Punky Reggae Live. Wraz z grupami Farben Lehre, Koniec Świata i Tabu zespół Leniwiec gra prawie 50 koncertów w największych miastach w Polsce.
W marcu 2008 ukazała się płyta „Reklamy na niebie”. Wydawcą został wrocławski LOU & ROCKED BOYS będącego częścią ROCKERS PUBLISHING. Płycie towarzyszył teledysk „PiekłoNiebo”.

W lutym 2011 nakładem Mystic Production ukazuje się płyta „Droga”. W dalszym ciągu jest to pozytywne granie w klimatach punk, reggae i ska, jednak zespół potrafi zaskoczyć słuchaczy. Niespodzianką na pewno jest nowe, pełne energii brzmienie, wzbogacone o kobiecy wokal, gitarę solową, saksofon i trąbkę. Jednak to nie koniec niespodzianek - oprócz typowych dla tego zespołu klimatów punk-reggae-ska na płycie można usłyszeć mocne wpływy muzyki folkowej. Płycie towarzyszą teledysk „Droga” (gościnnie wystąpił w nim znany kabareciarz Jacek Ziobro) oraz „Helena”.

Historię Leniwca w obrazie, słowie i dźwięku można poznać dokładniej odwiedzając stronę internetową www.leniwiec.eu

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group