Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 6923
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: JCK opakowane w reklamy

Piątek, 10 października 2008, 9:00
Aktualizacja: 9:01
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: JCK opakowane w reklamy
Powieszenie reklamy na budynku JCK to także sposób na podreperowanie budżetu miejskiej placówki kultury.
Fot. TEJO
Wielką tablicą reklamową stała się elewacja gmachu, w którym mieści się sala widowiskowa i klub Kwadrat działające przy Jeleniogórskim Centrum Kultury. Wielkopowierzchniowe banery z reklamami to prowizoryczny sposób na „upiększenie” frontonu dawnej Kawiarni Wiedeńskiej i Domu Koncertowego.

W planach jest remont całego budynku, w tym zapuszczonej sali widowiskowej i dostosowanie obiektu do wymogów współczesności. Prace mają zacząć się już w przyszłym roku. Jednak – póki co – szybszą metodą zakrycia podniszczonej i nie najpiękniejszej elewacji – okazało się powieszenie wielkiej płachty z reklamą. Na początek swoje urodziny ogłasza w ten sposób jedna z platform telewizji cyfrowej.

W przyszłości na frontonie budynku JCK mają pojawić się wielkie ekrany, na których – w zależności od okoliczności – będą pojawiały się różne obrazy. Projekt zakresu wykonania prac ma być gotowy już w styczniu. Realizacja będzie kosztowała około 10 milionów złotych. Miasto mają wesprzeć środki z funduszy Unii Europejskiej, a dzisiejszy JCK stanie się Euregionalnym Centrum Kultury.

Sama elewacja budynku przy ul. Bankowej być może nie wymagałaby aż takich zabiegów upiększających gdyby nie bezsensowna przebudowa z lat 60. ubiegłego wieku. Zamurowano wówczas przestronne okna dawnego Wienerkafe und Konzerthaus (Kawiarni Wiedeńskiej i Domu Koncertowego), który w dawnej Jeleniej Górze był – zanim powstał teatr w al. Wojska Polskiego – jedynym tego typu obiektem.

Zmienił się zupełnie fronton gmachu: zyskał buraczkowy kolor i namalowane na elewacji elementy organów. Kolejny remont w 1987 roku przywrócił dawny wygląd tylko iluzorycznie. Zamurowane połacie okienne i inne zniszczone elementy zostały jedynie namalowane na frontowej ścianie budynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group