Wtorek, 28 września
Imieniny: Marka, Wacława
Czytających: 7219
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: JCK ładniejsze od jesieni

Piątek, 20 sierpnia 2010, 5:26
Aktualizacja: 5:27
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: JCK ładniejsze od jesieni
Fot. TEJO
Swobodny wjazd na parking na tyłach budynków, remont piwnic i części elewacji – oto zakres dotychczas wykonanych prac w budynku Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy Bankowej. Nową elewacją gmach błyśnie w listopadzie. W pierwszym kwartale przyszłego roku będzie mogła z niego korzystać publiczność.

Przegląd czeskich filmów w dniach 8 i 9 września będzie ostatnią imprezą przed zamknięciem brudnej i wyeksploatowanej sali widowiskowej przy ulicy Bankowej – zapowiada Jarosław Gromadzki, dyrektor JCK. Aktualnie trwają prace koncepcyjne dotyczące wyglądu wnętrza po modernizacji. – Pod koniec września będą już gotowe wizualizacje – dodaje szef placówki.

Nie będzie „fajerwerków”, które przewidywał odrzucony dwa lata temu projekt gruntownej przebudowy gmachu przy ulicy Bankowej. Ale i tak jeleniogórzanie powinni być zadowoleni. Nowoczesne fotele, klimatyzowane i odnowione wnętrze, nowoczesna aparatura nagłaśniająca: to wszystko będzie do dyspozycji publiczności już w przyszłym kwartale przyszłego roku. Nową szatę dostanie także klub Kwadrat i Galeria „Korytarz”.

Na razie jednak trwają intensywne prace w piwnicach budynku. Za kilka tygodni rozpoczną się roboty elewacyjne. Zachowana – po odnowieniu – zostanie iluzoryczna fasada nawiązująca do wyglądu gmachu sprzed lat 60., kiedy to zabudowano oryginalną ścianę zamurowując otwory okienne w Sali. Znikną na pewno szpecące markizy i całość zostanie mocno odświeżona. – Na pewno od listopada nasza siedziba przy ulicy Bankowej nie będzie szpeciła tej części miasta – mówi Jarosław Gromadzki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group