Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4626
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jarmark Staroci i Osobliwości

Niedziela, 26 września 2004, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 31 lipca 2020, 9:01
Autor: PK
Jelenia Góra: Jarmark Staroci i Osobliwości
Fot. PK
Jak co roku w ostatnią niedzielę września, miłośnicy antyków i osobliwości wszelkiej maści za miejsce swojego spotkania obrali Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze. Oficjalnie Jarmark Staroci i Osobliwości rozpoczął się w niedzielę o godzinie 9, a faktycznie spotkania kolekcjonerów z całej Polski trwały już od piątku.

Pomimo kiepskiej pogody na tegoroczny jarmark pofatygowało się tysiące jeleniogórzan, którzy mogli podziwiać zbiory i kolekcje kilkuset wystawców, którzy prócz Rynku opanowali również część otaczających Plac Ratuszowy uliczek. W ich ofercie można było znaleźć praktycznie wszystko, od mebli, obrazów poczynając na znaczkach i guzikach kończąc. Sporą część wystawców stanowili kolekcjonerzy broni „białej” oraz miłośnicy broni i gadżetów dotyczących II Wojny Światowej.

Jak zawsze prócz stoisk z antykami sporo miejsca na Placu Ratuszowym zajęły stoiska, których oferta była konsekwencją odkurzenia domowych pieleszy. Dzięki czemu za atrakcyjną cenę mogliśmy nabyć to co niektórym mieszkańcom Jeleniej Góry zbywało już w ich domach. Prym wiodły tu wydawnictwa komputerowe i komiksy, ale można było też trafić na zabawki, płyty cd i całą masę innych gadżetów. Swoje święto mieli też kolekcjonerzy kart telefonicznych, którzy zajęli pokaźną część Rynku. Tutaj prócz handlu co rusz dochodziło do wymian, a sporo czasu „karciarze” poświęcali też na wspólne rozmowy, bo jak się okazuje to hobby pasjonuje bardzo wiele osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group