Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 2243
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janusz Palikot: wszystko jest możliwe

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 11 marca 2015, 7:57
Aktualizacja: Czwartek, 12 marca 2015, 7:10
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. MT
Kampania prezydencka rozpoczęła się na dobre. Kandydaci do najwyższego urzędu w państwie rozjeżdżają się po Polsce, by przekonywać do siebie wyborców. Jako pierwszy w Jeleniej Górze pojawił się Janusz Palikot, który wczoraj (10.03) spotkał się ze swoimi zwolennikami w Hotelu „Europa”.

Cały czas trwa zbiórka podpisów pod listami poparcia, więc można stwierdzić, że osoby, które są promowane w mediach ogólnopolskich, póki co są kandydatami na kandydatów na prezydenta. Czy byłemu politykowi Platformy Obywatelskiej, który poszedł własną ścieżką polityczną (z powodzeniem w 2010 r.) uda się zebrać wymaganą liczbę 100 tys. podpisów? Czas pokaże, ale gołym okiem widać, że zainteresowanie Januszem Palikotem przygasa. W 2010 r., gdy po wystąpieniu z PO zakładał stowarzyszenie Ruch Poparcia Palikota, w jeleniogórskim Orient Expressie zgromadziło się 250 osób – wczoraj szefa Twojego Ruchu przyszło posłuchać 40 osób.

Janusz Palikot rozpoczął wystąpienie od przypomnienia zgromadzonym, że prezydent nie jest osobą, która nic nie może. - Wałęsa wyprowadził wojska radzieckie z Polski, Kwaśniewski wymusił szesnaste województwo (świętokrzyskie), Lech Kaczyński również używał prawa weta. Prezydent nie jest uzależniony od posłów – mówił.

Wśród obietnic, które składał potencjalnym wyborcom był wzrost wynagrodzeń i zwiększenie liczby miejsc pracy. Aby to uczynić proponuje zmianę polityki gospodarczej, np. poprzez podniesienie kwoty wolnej od podatku. Niedawno projekt Twojego Ruchu poparty przez PiS i SLD nie zyskał uznania większości w Sejmie (przeciw było PO i PSL) i jak mówił Palikot, minister finansów Mateusz Szczurek (PO) był przeciwny temu rozwiązaniu, bo jak twierdził 14 miliardów zł ubyłoby z budżetu państwa. - Te 14 miliardów, które zostaną w kieszeniach ludzi zostaną przez nich wydane, spowodują ruch w gospodarce i w części wrócą w postaci podatków – podkreślał polityk.

Kandydat na kandydata na prezydenta proponował również zreformowanie systemu emerytalnego. - Już dziś dopłacamy 40 proc. do rent i emerytur. Po co utrzymywać ZUS i KRUS? Urzędy Skarbowe mogą wypłacać te świadczenia – stwierdził przekonując jednocześnie do emerytur obywatelskich. W płomiennym wystąpieniu polityk pochodzący z Biłgoraju mówił też o obniżeniu cen energii, a także o cywilnej odpowiedzialności urzędników. - Nie może być nagrody dla urzędnika za ukaranie obywatela – mówił odnosząc się do komorników czy wszelakich inspekcji. Jak twierdzi, państwo powinno zakładać, że obywatel się pomylił i go nauczyć, a nie szukać błędów twierdząc, że chciał oszukać państwo.

Podczas spotkania Janusz Palikot odnosił się również do sytuacji na Ukrainie podkreślając, że nie należy drażnić Rosji. Wspierajmy Ukrainę, ale „nie machajmy szabelką”. Mądry patriotyzm polega na tym, żeby nie dać się zabić. Za wszelką cenę należy unikać konfrontacji militarnej – przestrzegał zgromadzonych. - Nie dajmy się prawicowym oszołomom. Nie unośmy się honorem. Do tej pory odbudowujemy Warszawę po wojnie, metro już dawno by było, gdyby nie II wojna światowa – dodał odwołując się do Powstania Warszawskiego, które nazwał rzeźnią.

Lider Twojego Ruchu, który w ostatnim czasie rozwiązał klub poselski tworząc koło Ruchu Palikota odniósł się ponadto do sytuacji w służbie zdrowia mówiąc, że należy odwrócić kolejność – to lekarze mają stać w kolejce po pacjentów. Jak to zrobić? W modelu francuskim pacjent ma do wykorzystania określoną liczbę punktów. Dopiero za dane leczenie na konto lekarza idzie określona liczba punktów. Obecnie pieniądze już są w szpitalu dzięki kontraktom z NFZ i nie trzeba się o nie starać – stwierdził Janusz Palikot.

Założyciel Twojego Ruchu w rozmowie z naszym dziennikarzem ocenił również roszady w lokalnych strukturach partii (odejście wielu działaczy oraz przejście posła Kmiecika do PSL). - Jesteśmy nową partią. Poseł Kmiecik, lokalni politycy jak Kunecki, czy Grzegorczyk najczęściej byli po raz pierwszy w polityce. Oni wszyscy uczą się tej polityki. Dobrze, że przez te 4 lata byliśmy w opozycji, bo dzięki temu jedni się sprawdzili, drudzy nie. To nie jest tak, że partię się zbuduje w ciągu kilku lat. Trzeba wejść do władzy, przejść przez samorządy, pomału to zbudujemy. Póki ja chcę i działam to niezależnie od kłopotów i strat, partia będzie się rozwijać – stwierdził.

Podczas głosowań w Sejmie zdarzają się projekty Twojego Ruchu, które poparł nawet PiS. Czy zgadza się pan z opinią, że program Prawa i Sprawiedliwości w sferze gospodarczej jest bardziej lewicowy niż program SLD? – zapytaliśmy.

- Firma na próbę i kwota wolna od podatku to moim zdaniem dosyć liberalne rozwiązania, to taki paradoks. To pomagałoby wielu ludziom, więc nawet PiS potrafi zachować się zdroworozsądkowo, co jest w moich ustach szczególnie dziwne. Natomiast przez SLD przemawiało w tych sprawach jakieś ideologiczne zacietrzewienie, czy jakaś bezpośrednia rywalizacja ze mną i z partią. Bez sensu. Mimo całej niechęci do Millera i towarzyszy nie raz poparliśmy stanowisko SLD. W sprawach gospodarczych powinien zwyciężać pragmatyzm, dobrze pojęty tradycyjny liberalizm, który jest wrażliwy na innych ludzi. Jest skandalem, że Platforma, która miała w programie 8 lat temu kwotę wolną od podatku, jest przeciwko podniesieniu tej kwoty, czy kadencyjności posłów i firmy na próbę. Platforma zawiodła tych ludzi, wyborcy PO zagłosujcie w pierwszej turze na Palikota. Dajcie Platformie łupnia, żeby ją zmusić do prawdziwego działania – zaapelował na zakończenie Janusz Palikot.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz

~Yrezi Rewor 11-03-2015 8:31
Palikot? słaby wybór.., bardzo słaby!!! Kolokwialnie mówiąc, bardzo się chłopak mota, sprawia wrażenie, iż sam nie wie o co mu tak naprawde chodzi...
~ 11-03-2015 8:43
... nie drażnijmy rosji? Oczywiście..:-/ Bądzmy potulni i tchórzliwi... Może sowiecki niedzwiedz nas oszczędzi... Bzdura, totalna bzdura!!! Pokazując słabość, z góry jesteśmy na straconej pozycji... Gdy żona nie drażni agresywnego i despotycznego męża i tak "oberwie" bo zupa była za słona... Ech panie Palikot...
~AntyPalikot 11-03-2015 8:51
Typowa efemeryda polityczna - tak jak Lepper,Giertych iinni
~gość drugi 11-03-2015 9:02
aż tylu ludzi tam przyszło - I'm shocked
~: 11-03-2015 9:14
Tak się zastanawiam, czy większości elektoratu podoba się obecny status quo, czyli brak zmiany ordynacji wyborczej i kadencyjności posłów, brak reformy prawa i ordynacji podatkowej (tu ewidentne niszczenie działalności indywidualnej), czy np. marnowanie 8 lat przez brak jakichkolwiek reform, czy też tworzenie państwa policyjnego, roszczeniowo-rozliczeniowego, albo całkowicie uległego światopoglądowo na rzecz "nauki" Kościoła (właściwie polskiego Episkopatu)? Ludzie obudźcie się ...
~ 11-03-2015 9:17
Palikot na prezydenta to jakaś kpina zero szans ma ten gościu on Grodzka i ta trzecia od nich raczej mają za zadanie potem scedowac swoje glosy na gajowego
~AD966 11-03-2015 9:47
08,43
~:) 11-03-2015 9:48
Gdzie jest szogun!!!
~ 11-03-2015 10:06
Bojkot na szaguna wrony cwierkaja ze wygra
~Wiesiek 11-03-2015 10:09
Mam nadzieję, że ten bez jakiegokolwiek honoru człowiek po listopadzie 2015 r. pogrąży się w niebyt polityczny. Natomiast życzę mu zdrowia i wszystkiego dobrego na przyszłość, ale z daleka od mediów i polityki.
~firek 11-03-2015 10:17
Nawet szkoda czytać. Ma dużo za pazurkami. Jako Prezydent miałby większe pazurki.
~embees 11-03-2015 10:24
Ech panie user z 08:43.Czesi nie drażnią Rosji.Czesi byli pod zaborami austrowęgierskimi dłużej niż Polacy i przez to byli na straconej pozycji co skutkowało pięknymi i nie zniszczonymi miastami.metrem w Pradze o jakim Warszawa może tylko pomarzyć,Czesi to mądry i rozsądny naród,który w czasie II wś nie wywołał w Pradze powstania,który w 1968 roku nie wywołał wojny w przeciwieństwie do mądrej inaczej Polski.A jeszcze a propos Rosji.To rosyjski car zlikwidował w Polsce niewolnictwo chłopów(pańszczyzna) mimo wściekłych sprzeciwów kleru i magnaterii.
~tumanie 11-03-2015 10:30
to spadaj do czech
~Ech 11-03-2015 10:31
... co skutkowało powiedzeniem... "tchórzliwy jak czech" Jeśli całe życie chcesz komuś w du... włazić to rób to, twój wybór... Honor, wolność, szacunek do samego siebie... To jest bezcennne, jednak czuć ci tego nikt nie każe... Każdy ma prawo mieć własne poglądy, szanuje je, lecz się z nimi nie zgadzm...
~ 11-03-2015 10:35
Kto zezwolił na wjazd tego chama do Jeleniej Góry ?
~ech 11-03-2015 10:41
... a rosja to wspaniały... kraj... Wzór do naśladowania dla całego świata... Białorusi, Korei Północnej, Chin... i im podobnych. Moja Babcia to rocznik 1928 wiele rozmawialiśmy o wojnie... Nie usprawiedliwiaj rosji.., nie wiesz o czym piszesz... Ps. Bedziesz myślał inaczej gdy ci rusek lufę do głowy przystawi...
~nie szogun a szogón:) 11-03-2015 10:53
W czasie interwencji w Czechosłowacji w 1968 ruscy wyzwoliciele kradli wszystko co wpadło im w łapki a przy okazji zgwałcili kilkadziesiąt tysięcy kobiet. Nie wiem czy to takie mądre i rozsądne stać pod ścianą jak banda obs...ych, ruskich c...li obraca ci kobietę na kolejarza.
~ 11-03-2015 11:03
Ależ elektorat ...
~ciekawostka 11-03-2015 11:12
wyobraźcie sobie że gość był na 50 miejscu listy najbogatszych Polaków z majątkiem 330mln zł a dziś ma około 4mln długu.. dziś ani kasy,ani poparcia..
~!!! 11-03-2015 11:24
Palikot !!!, on wogóle nie powinien NIGDY przekraczać garnic naszego miasta. Powinien mieć zakaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Wogóle z Polski powinien być wydalony z "koleżaną" Grodzką.
~hahux 11-03-2015 11:32
A Jelenia robi się typowym CIEMNOGRODEM bo od soboty wyłączone jest oświetlenie kilku ulic np Matejki, Teatralna, Lipowa. Ta ostatnia szczególnie ciemna i niebezpieczna bo graniczy z parkiem Żiszki. I nikt nic w tym mieście nie wie dlaczego oświetlenie nie działa. Taka sobie ciekawostka, którą pewnie pokaże POLSAT albo TVN i znów Jelonka będzie sławna w całej polsce.
~kokahasz 11-03-2015 13:14
Nie przyniósł zioła to i młodzież nie dopisała, jak widać na zdjęciu
~xdcam 11-03-2015 13:30
Szkoda ze wibratora nie przyniósł
~oko 11-03-2015 13:47
przyjazne panstwo ... wteddy byl w po... nie chce byc wulgarny ... pajac to komplement ............................... uff
~sed 11-03-2015 14:10
Mialczycie na Palikota. Glosujcie wiec dalej na tych samych cwiokow co okradaja i niszcza Polske. Palikot jest swieza krwia i byc moze jakies zmiany by zaszly dzieki niemu ale wy chcecie kolejnego pisiora albo POwca i w taki oto sposob dalej bedziemy siedziec w tej d.pie
~danuta glinda 11-03-2015 14:48
do 10,35;moze nie dla wszystkich skoro byli chetni by sie z nim spotkac....gdybym wiedziala z przyjemnoscia wzielabym udzial ,widac ze pzredstawiciele TR w Jeleniej Gorze i okolic to amatorszczyzna skoro nie postarala sie o konkretne informacje o spotkaniu. A do reszty jak widac wiekszosc jest zflustrowana poprzednimi rzadami(ja osobiscie tez,Pan Walesa podejrzewam ze duzo zaluje )moze warto postawic na cos alternatywnego ,czasami warto zaryzykowac.
~Gość 11-03-2015 14:54
Alez tlumy normalnie szok ze tez jeszcze ktos tego ... slucha
~Anzelm B. 11-03-2015 16:20
Gdy są na topie, nie słuchają nikogo. Teraz to musztarda po obiedzie. Panu Palikotowi radzę odpuścić. Szkoda ludzi i forsy.
~ale jaja 11-03-2015 17:10
Palikot, babochłop, Ogórek, Kukiz, szef szoguna i Mikke jako reprezentanci narodu polskiego na prezydenta. Od razu widać że krajem rządzi mafia z ukrycia a nie te pacynki. Jeszcze Wałęsa powinien wejść na listę.
~Bambo 11-03-2015 17:51
Pan Palikot jest jak kostka Rubika - cieszy przez jakiś czas a potem zabawkę odkłada się na półkę. Ja wybrał bym kostkę Rubika. Nic nie mówi mozna nią pokręcić i jest kolorowa.....
~fan sekty pis 11-03-2015 18:00
jestem ciekaw kiedy zaszczyci nas swoją osobą kandydat na kandydata na prezydenta pan Duda. jestem również ciekaw na ile dni przed tym nawiedzeniem jelonka będzie o tym trąbiła.
~fan ogórek 11-03-2015 18:11
Do ~fan sekty pis Raczej przyjedzie pusty bronkobus, będzie powitać go i hołd złożyć
~AD966 11-03-2015 18:33
REDAKCJO!!Ja tylko przytoczyłem tabelę porównującą siłą armi nasze a Rosji. Ilość żołnierzy ,budżet,stan czołgów itd. Bo taki 08,43 plecie bzdety.
~08,43 11-03-2015 21:05
... tak plece bzdety i koszyki z wikliny.., tyż plece... Chłopie, lub babo.., zastanów się wpiew niż sprzedać nas zechcesz... Domyślam się co ci tam wycieli, zaczyna mi brakować sił do takich jak ty... Co się dzieje z tymi ludzmi... co z wami?
~do AD966 11-03-2015 21:26
... przypuszczam iż nie warto tracić na ciebie czas... Przykro mi , że są tacy ludzie jak ty. Wolę być głupcem, niż "rozsądnym" tchórzem...
~TM 11-03-2015 23:37
Beznadziejne te zdjęcia. Widać, że jakiś dzieciak robił.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group