Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 7859
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janowice Wielkie: Janowiczanie liczą na głosy

Sobota, 18 maja 2019, 9:05
Aktualizacja: Niedziela, 19 maja 2019, 6:52
Autor: WAC
Janowice Wielkie: Janowiczanie liczą na głosy
Fot. użyczone
Trwa czwarta edycja Dolnośląskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku program został rozszerzony i obejmuje nie tylko projekty sportowe, turystyczne i kulturalne, ale również wspierające działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, rozwoju społeczeństwa obywatelskiego, działania na rzecz seniorów i rozwój rzemiosła.

W internetowym głosowaniu, które rozpoczęło się 13 maja bierze udział 159 projektów z Dolnego Śląska. W gronie 21 przedsięwzięć z okręgu jeleniogórskiego znalazła się propozycja grupy mieszkańców Janowic Wielkich, której liderką jest Krystyna Pisarska. Janowiczanie zgłosili w kategorii turystyka projekt „Pogoda dla aktywnych”, który otrzymał numer 78.

Janowicki projekt obejmuje 10 wycieczek – 5 dla dzieci i młodzieży oraz 5 dla dorosłych, szczególnie seniorów, w mniej znane miejsca Sudetów Zachodnich. Wycieczki będą promować rozmaite formy turystyki – od tradycyjnej, poprzez kulturową (w tym m.in. edukacyjną, geocaching, questing, gry terenowe), ekoturystykę, turystykę kulinarną, sakralną, krajobrazową. Po każdej z wycieczek jej uczestnicy będą przygotowywać reportaże, relacje fotograficzne, felietony itp., a następnie zamieszczać je w Internecie. Te internetowe opowieści staną się zachętą dla Dolnoślązaków do czynnego wypoczynku, do wyruszenia w drogę po Dolnym Śląsku po niezapomniane turystyczne przygody. Projekt zakończy impreza finałowa z wystawą zdjęć, podsumowaniem projektu, wręczeniem upominków uczestnikom.

Bezpłatne głosowanie trwa do 26 maja na stronie https://aktywny.dolnyslask.pl/budzet/karta-glosowania-2019/. Mogą w nim uczestniczyć osoby, które ukończyły 16 lat i są mieszkańcami Dolnego Śląska.

Jak głosować? Po kliknięciu w w/w link należy znaleźć zakładkę: głosuj, następnie w rubrykach z kategoriami projektów znaleźć interesujący nas projekt. Ważne, aby przejść cały proces głosowania, łącznie z kodem potwierdzającym udział w głosowaniu, który otrzymujemy sms-em zaraz po oddaniu głosu. Każdy może oddać jeden głos weryfikowany numerem peselu, telefonu komórkowego oraz kodem weryfikacyjnym.

Twoja reakcja na artykuł?

8
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group