Sobota, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 7059
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jakich zawodów uczą nasze szkoły – o tym spotkanie

Niedziela, 8 grudnia 2013, 7:59
Aktualizacja: Poniedziałek, 9 grudnia 2013, 8:36
Autor: Mea
Jelenia Góra: Jakich zawodów uczą nasze szkoły – o tym spotkanie
Fot. Mea
W Jeleniogórskiej „Handlówce” gimnazjaliści i ich rodzice, ale także dyrektorzy gimnazjów spotkali się z doradcami zawodowymi, którzy zaprezentowali Miejski Informator Edukacyjny oraz „Przewodnik gimnazjalisty”. – Warto było z teko skorzystać – mówili uczestnicy.

– Chcemy, by absolwenci gimnazjów wybierali szkoły zawodowe oraz technika, które pozwolą im znaleźć pracę w Kotlinie Jeleniogórskiej – powiedziała Danuta Pawłowicz, dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2 w Jeleniej Górze.

Wiele ważnych informacji o jeleniogórskich placówkach oświaty można znaleźć na stronie internetowej Miejskiego Informatora Edukacyjnego oraz w rozdawanym uczniom w formie książkowej „Przewodniku gimnazjalisty”.

– W naszym mieście został stworzony system doradztwa zawodowego, jako pierwszy i obecnie jedyny w Polsce. W jego ramach powstał informator przeznaczony nie tylko dla uczniów, ale również dla rodziców i nauczycieli. Każdy zawód, który można zdobyć w szkołach powiatu jeleniogórskiego jest szczegółowo opisany. Są wymienione również wymagania, jakim musi sprostać uczeń, predyspozycje, jakie powinien posiadać oraz przeciwwskazania. Ponadto można tu znaleźć bogatą ofertę zajęć dodatkowych i kursów, podczas których młodzież rozwija swoje zainteresowania i zdobywa doświadczenie – mówił Janusz Żukowski, doradca zawodowy.

Uczniowie „Handlówki” przedstawili bogatą ofertę swojej szkoły, która wyposażona jest w nowoczesny sprzęt gastronomiczny i do nauki języków obcych. – Co roku odbywają się kursy m.in. barmańskie, baristyczne, florystyczne, stylizacji paznokci oraz wizażu. Uczestniczyliśmy w praktykach, podczas których mogliśmy poznać tajniki naszych przyszłych zawodów. Szkoła jest bardzo przyjazna uczniom – zachęcała Paulina Kruczyńska z klasy IV gastronomicznej.

– Chodzę do pierwszej klasy gimnazjum i cieszę się, że mogłam zapoznać się z systemem doradztwa zawodowego. Jeszcze nie mam pomysłu na swoją przyszłość zawodową, więc chętnie skorzystam z rozmowy z doradcą oraz z Miejskiego Informatora Edukacyjnego – mówiła Ida Jaromin z Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych.

Miłym akcentem i niespodzianką dla uczestników spotkania była wizyta Św. Mikołaja, który wraz ze swoimi Śnieżynkami przybył, by rozdać cukierki i kruche ciasteczka, upieczone przez uczniów szkoły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
58
Tak
60%
Nie
40%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
Rozmowy Jelonki
Można posadzić własne drzewo
 
Polityka
Szklarska Poręba: Popłoński vs. Lichocki
 
Piłka nożna
Rozbici w 33 minuty... Zbierają się czarne chmury!
 
112
Pobił swoją dziewczynę
 
Polityka
Zmiana u steru władzy w Podgórzynie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group