• Poniedziałek, 9 grudnia 2019
  • Godz. 20:11
  • Imieniny: Joanny, Leokadii, Wiesława
  • Czytających: 7926
  • Zalogowanych: 16
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Jak zmienić na lepsze Jelenią Górę? Dziś debata w Pasażu Grodzkim

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 4 czerwca 2011, 9:52
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 czerwca 2011, 7:59
Autor: Petr
Fot. .....
Przedsiębiorcy, restauratorzy, hotelarze, operatorzy turystyczni, przedstawiciele organizacje pozarządowych oraz wszyscy mieszkańcy zainteresowani przyszłością Jeleniej Góry są adresatami zaproszenia, jakie kieruje do nich prezydent Marcin Zawiła.

Czego zaproszenie dotyczy? Dziś (5 czerwca o godz. 15.00) odbędzie się I debata OPEN SPACE w Pasażu Grodzkim na trzecim piętrze. Cel: omówienie i dyskusja nad aktualizacją Strategii Rozwoju Jeleniej Góry w sferze kultury, sportu i turystyki. – Zbliżające się EURO 2012 również dla Jeleniej Góry może stać się szansą na dynamiczny rozwój! Aby tak się stało - musi nam wszystkim na tym zależeć! – podkreśla prezydent Marcin Zawiła.

Na debatę może przyjść każdy zainteresowany, aby wziąć udział w kreowaniu kierunków rozwoju Jeleniej Góry, miasta, w którym żyje. Wydarzenie prowadzić będą moderatorzy debat OPEN SPACE, z wieloletnim doświadczeniem. – Postawimy sobie pytania: co zrobić aby EURO 2012 było dla Jeleniej Góry impulsem do rozwoju, jaki powinien być charakter miasta w którym żyjemy i wiele innych... Debata jest początkiem pracy nad aktualizacją Strategii Rozwoju Miasta. My, jeleniogórzanie, spotkamy się by zmieniać rzeczywistość! – konkluduje prezydent Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (57) Dodaj komentarz

~lidzia 4-06-2011 10:44
No cóż zmienia się funkcja Pasażu Grodzkiego! Coraz mniej handlu - puste pomieszczenia straszą od ponad pół roku....
~ed 4-06-2011 11:04
wyburzyć!
~nj 4-06-2011 11:12
moze zamiast pokazowki w pasazu urzedasy z ratusza od godziny 15 wzieli sie za koszenie trawy na zabobrzu.
~emmanuel 4-06-2011 11:30
Więckowski robił autentyczne debaty w BWA, ale jak poszedł w starosty to już się nie udziela. Zawiła ściemnia. On przecież nie chce żadnej debaty, to tylko pokazówka dla ludu.
~Mikołaj R. 4-06-2011 11:44
"Open space" kiedyś uczyli w szkole że my nie gęsi i swój język mamy!!
~wyborca 4-06-2011 11:44
zamiat robić - debatować - ot pomysł na prezydenturę!
~jelonka1 4-06-2011 11:46
przestańcie pieprzyć tylko po prostu przyjdżcie!
~nix 4-06-2011 12:01
jeśli nie wie to po co się pchał do władzy?
~Alec Newman 4-06-2011 12:09
Popieram jak najbardziej wypowiedź przedmówcy o nicku Mikołaj R. - po prostu - widok całościowy. Własny jezyk mamy, więc nie honor go kaleczyć, szczególnie że teraz mamy program który nam to ułatwia.
~Greg 4-06-2011 12:13
Dla Pani Czernow Mam bardzo złą wiadomość: nikt w ChangZhou Pani nie zrozumiał... Ba, Chińczycy do tej pory nie wiedzą, co ma im Pani do zaoferowania. A Zawiła ? Niech się cieszy...dopóki jest prezydentem... (bo kiedyś nie będzie). A wczorajsza wypowiedź Kurskiego względem Tuska może zostać użyta względem niektórych z naszego miasta. Dobra, nic więcej nie powiem, bo o 6 wpadnie do mnie ABW,CBA, ABS,EBD, ADHD albo jeszcze coś gorszego.
~jelgór 4-06-2011 12:17
w artykule cytaty z urzędniczej nowomowy sugerują, że miasto przystąpiło do regionalnego projektu dotyczącego partnerstwa lokalnego, w ramach którego zatrudnia się animatorów od gadania i daje gadżety na debaty o aktualizacji strategii; tylko czy strategia rozwoju jest nam jeszcze do czegoś potrzebna, czy ktoś w to wierzy jeszcze? mnie wystarczy ulotka wyborcza prezydenta i wiem, co będzie przez najbliższe 8 lat, nie potrzebuję lipnych dokumentów za kilkadziesiąt tysiecy złotych, ani programów, z których niewiele wynika poza rozwojem funkcji turystycznych (o czym zresztą można przeczytać w programie wyborczym naszego prezydenta)
~jasiu 4-06-2011 12:45
najpierw niech zrobi porządek z dilerami i ćpunami którzy rządzą w J.Górze bezkarnie i bez ukrywania a potem będzie debata
~Erforsłan 4-06-2011 12:46
Jak zmienić miasto na lepsze? Zmienić na Wrocław.
~trew 4-06-2011 13:22
Nie idźcie tam ... szkoda czasu. Każda Wasza propozycja będzie naganianiem intratnych propozycji dla "znajomych królika". OPEN SPACE ... czy urzędnicy Pana Zawiły nie potrafią sami poprowadzić debaty? To CO ONI POTRAFIĄ JA SIĘ PYTAM?! Opowiem Wam: Płacić faktury "znajomym królika" ...
~ooooo 4-06-2011 13:27
zamiast pluć jadem i żółcią w necie, ruszcie tyłki, przedstawcie swoje genialne pomysły, spróbujcie wprowadzić je życie i wszyscy będą hapy, przecież siedzą tu ( w necie) wyłącznie geniusze i mądrale mający patent na wszystko to dlaczego nic nie robicie??? Jak ma być lepiej skoro najmądrzejsi siedzą w domu na tyłkach a "głupim" każą działać i dziwią się, że to się ma nijak do ich genialnych idei ......
kazimierzp 4-06-2011 14:51
@Erfosłan! Ja zamieniłem Wrocław na Jelenią Górę! Jeden z moich synów wybrał Wrocław, jeden z Wrocławia wrócił do Jeleniej Góry bo tu widzi swoją przyszłość, a trzeci wybrał Lubań, choć prawidłowo powinienem napisać wybrał mieszkankę Lubania! Czy coś z tego wszystkiego nie wynika? Nie, bo tak się w normalnym kraju plotą ludzkie losy! A na spotkanie pójdę, może nawet się pospieram! Z tych dyskusji czasami nic nie wynika, a czasami wiele. Może jutro będzie to "wiele", więc nie wolno zaniechać.
~Starówka... 4-06-2011 14:54
miasto przyjazne , to miasto czyste i tanie niestety ceny np. WODY w Jeleniej G. robią swoje , dlatego już w centrum, pod arkadami i obok ...wszędzie śmierdzi a przecież można byłoby po prostu zmywać tak jak robi się to na całym świecie.Jeżeli problemem są śmieci w dziwnych miejscach , może potrzebne są częstsze akcje aby wywozić duże gabaryty . Miasto od dłuższego czasu nie jest sprzątane a składane deklaracje mają się tak samo dobrze jak ich właściciele.Niestety jeleniogórska Władza tylko pracuje w centrum i jest szczęśliwa kiedy może opuścić te okolice udając sie do Cieplic , które od kilku lat stały się oczkiem w głowie i tam z pełną troską dokonują wszystkiego aby ładnie i wygodnie żyć .Szkoda tylko , że kosztem wyborców. Dobrze jednak , że nie wybrani na dożywocie
~mieszka.w.jg 4-06-2011 14:57
Spotkanie to zostało nazwane Open Space przez organizatora czyli Dolnośląską Agencję Współpracy Gospodarczej w ramach projektu http://partnerstwanarzeczrozwoju.pl. Nasze miasto jest tylko uczestnikiem tego projektu. Czyli mamy szansę skorzystać za darmo (płaci UE) z możliwości aktualizacji wg. NASZEJ (mieszkańców) wizji NASZEGO miasta! Ja idę! W najgorszym razie skorzystam z przygotowanego poczęstunku (podobno ma być) i spotkam paru znajomych! :)
~trew 4-06-2011 14:58
Do ~ooooo: Chłopie! O czym Ty mówisz?! Ludzie którzy mają DOBRE POMYSŁY ...żyją z tego że MAJĄ DOBRE POMYSŁY! Mam za darmo oddawać najlepsze pomysły na promocję miasta?! A na śniadanie będę zbierał to co znajdę na ŚMIETNIKU?! Pomyślcie logicznie ... jak ktoś kto nie zajmuje się zawodowo np. PROMOCJĄ MIASTA ma mieć dobre pomysły?! Gdyby miał dobre pomysły to nie pracowałby w kabelkach tylko sprzedawał dobre pomysły. I są tacy ludzie ... TRZEBA TYLKO ICH ZNALEŹĆ, ZAPŁACIĆ IM ... i zająć się KONTROLĄ ICH POCZYNAŃ i SKUTKÓW ICH PRACY. To wszystko.
~do ~ooooo 4-06-2011 15:40
mam iść na spotkanie i odwalić robotę za którą Pan Zawiała, Pani Czernow i Pan Papaj biorą kasę ? Ludzie wybrali ich po to żeby zmienili miasto, a co trzeba zmienić to wystarczy ruszyć 4 litery z za biurka i przejść (nie przejechać) się po mieście. Rynek-tragedia, 1go maja - konopnickiej same banki, ulice- dramat. W mieście nie ma gdzie zjeść(w zasadzie same fast foody), nie ma gdzie spędzić wolnego czasu z rodziną, nie ma się gdzie pobawić (mówie o 30 latkach a nie nastawionych na łubudubu małolatach). Ludzie nie mają pracy, nie ma sensownego połączenia z Wrocławiem, droga do Karpacza - dramat.Dla turystów miasto nie istnieje! Najgorsze że wszystkie obecnie prowadzone inwestycje to w zasadzie załuga poprzednika Pana Zawiły. Zamieniliśmy złego na gorszego. M.O był słaby ale M.Z jest beznd
~alexxx 4-06-2011 15:48
Zrobcie debate w Galerii FOKUS !
~estetka 4-06-2011 16:07
Fotka powyżej mówi sama za siebie , leżą śmieci bo nie wywieziony pojemnik - niestety służb odpowiedzialnych nie widać w dzień , ale z radością tłuką sie już od 5 rano aby mieszkańcy nie spali , tyle tylko , że efekt jak na obrazku.Ile godzin pracują te niewidoczne służby ? A może tak skończyć ze śmietnikami i tylko wystawiać worki z odpadami zbieranymi w odpowiednich porach ?Tego się nie da ? po co te pootwierane paszcze śmierdzących pojemników ?
~oooo 4-06-2011 18:48
malkontenci - na debacie pewnie bez was się obędzie, chodziło o to byście ruszyli tyłki nie tylko teraz - po prostu róbcie zamiast gadać - zostań prezydentem, załóż firmę sprzątającą, wybuduj mieszkania, otwórz multikino - przecież potrafisz to wszystko lepiej od innych, no i nie zdradzaj nikomu pomysłu co i jak. Słusznie - ci co mają pomysły i coś robią to nie pienią się na necie, po prostu robią swoje. Ironii też nie załapaliście, a przecież takie z was omnibusy....ups, niestety wszystko co potraficie to mleć ozorem i to bezpiecznie w sieci, bo w oczy już tego nie powiecie - za to z całą pewnością za pozujecie do zdjęcia z kimkolwiek z tych opluwanych, samo życie. Krowa która dużo ryczy.... itd.
~badyll 4-06-2011 19:04
pomysł jak go zwał tak go zwał wcale nie głupi - ja tam wpadnę choćby zobaczyć ilu jest takich którym leży na sercu dobro naszego miasta, a reszta niech idzie na lody.........
~Iza 4-06-2011 20:03
Wszystko zle i nie dobrze,dlaczego jestescie tacy ziadliwi,nienawidzacy wladzy,podyskutowac ikrytykowac mozna,ale z sensema nie glupio.Mieszkacie w tym miescie,podyskutujcie otwarcie co wam lezy na sercu,zgloscie postulaty ale madre.Panie ,,Greka" miasto to polityka gospodarcza,ekonomiczna a nie bitwa miedzy Panem Kurskim i Premierem.Wiez mi Kurski nawet nie wie gdzie lezy Jelenia Gora on prowadzi kampanie wyborcza a PiSowcy pluja na lewo i prawo.Potrzebuja naiwnych takich jak ty do oddania glosu.
~@ 4-06-2011 20:26
Ja cię p...przepraszam! / OPEN SPACE! / Zejdą się spece / przybędą partacze / i zgodnym chórem / będą ulepszać / Jelenią górę! / Lecz gadaniem się nie zmieni / nawet kosmicznej przestrzeni!
~SEBA 4-06-2011 20:44
SUPER,MOŻE SIĘ KTOŚ ZAINTERESUJE ,ŻE ZA PLECAMI STACJI BP TERAZ OBÓZ CYGAŃSKI FUNKJONUJE,NIKOGO TO NIE INTERESUJE,ŻE PRANIE NA KRZAKACH POROZRZUCANE,WIADRA OD SIKÓW STOJĄ RANO.DARMOWY CAMPING.TO JEST WIZYTRÓWKA JELENIEJ GÓRY,A STRAŻ MIEJSKA ODPOWIEDZIALA,ŻE NIE SOBIE TAM KOCZUJĄ.
~Ahoj 4-06-2011 20:57
żeby położyć tory kolejowe: Lenien organizował subotnik, Chruszczow kazał robierać tory za pociągiem i kłaść przed Breżeniew wysyłał wojsko Gorbaczow pozwalał krytykować budowniczych Zawiła organizuje OPEN SPACE
~swercru 4-06-2011 22:30
Euro 2012 ? HaHa Chinole wczoraj zrezygnowali z budowy autostrady A2 którą za czeli więc chyba dupa z 2012 Jeleniej nic już nie obudzi do puki nie zmienimy prezydenta która wyraznie pięknie walczył na ten stołek co mu się udało i z wielkim pożałowaniem również dałem się w to złapać nic nie robi ubogo jeszcze bardziej niż było rozrywki brak pracy brak więc to ani nie turystyczne miasto ani przemysłowe zaliczmy to do wioski choć teraz ostanio nawet wioski robią lepsze imprezy niż nasze niby miasto roboty na wiosce brak bo to zrozumiałe ale żeby w mieście jej było brak to chyba nie zmierzamy w dobrym kierunku bo ani w tą ani w tą żałosna rzeczywistość z pod herbem Jelenia z liściem w gębie
~ 4-06-2011 22:30
z nowin czy onetu się urwałeś?
~cytaty 4-06-2011 23:12
"Władzy raz zdobytej nigdy nie oddamy!" Rzekł dawno Gomułka. A jak się teraz nazywamy? Nieważne! Ale to MY! Ci sami, co za Gomułki! Bo trzeba wiele zmienić, by nic się nie zmieniło!
~figa z makie 5-06-2011 6:29
widać że rządzi inny prezydent.Zawsze wszędzie były podkaszane trawniki a teraz wszystko zarosło. Może powinniśmy porozmawiaś o strategii nożyc i kosiarki.
~mieszczuch1 5-06-2011 8:06
Dobre pomysły mieszkańców - NASZA WŁADZA olewa, nawet im się nie chce odpowiedzieć !!!!!! Za BP - cyganie, przy Komforcie slams - ktoś sobie urządził mieszkanko z różnych śmieci, drogi rowerowe - brak, Baszta Grodzka - niezagospodarowana, Wzg Krzywoustego ????? A teraz ja mam tam iść i dyskutować - przecież to wszystko gołym okiem widać !!!!!
~zawie 5-06-2011 8:21
oto Polacy - tylko potrafią NARZEKAĆ. Aż czytać się nie chce tych wypowiedzi.
~od wójta 5-06-2011 10:02
Chłopy ratujta nasego wójta ! Psyjdta s psami bo co wincej łbów to wincej !
~kosiarka 5-06-2011 10:07
Słuchajcie drodzy Jelonkowcy, Jelenia Góra stałą się pustym wymarłym miasteczkiem. Dziwicie sie temu? bo ja NIE! Prosty powód!!! Jeśli chcesz dopstać prace to musisz wyjechac! Niech mi drodzy debatujący powiedzą, gdzie mlody człowiek może dostać w Jeleniej Górze prace? Tak na serio to z tego debatowania to hest tyle, ze jest NIC! Ile lat mozna debatowac? Cała ta galerai to bezsens, ale jak widac, aprtyty rosną w miare jedzenia bo ma powstac kolejna. Będzie ciekaweie bo na 1 Maja pozostaną niebawem tylko bankomaty i galerie ;p Pozdrawiam fajnych Jelonkowiczów bo takich nie mało :) mam duzy sentyment do tego miasteczka!!!
~............ 5-06-2011 11:02
Dyskutować to może taki jeden z drugim, jak jest decydentem i ma na to środki, a mieszkańcy nie mają środków, więc mogą sobie tylko pokłapać dziobami, a kasą dysponuje Rada Miasta i Prezydent, i to oni decydują, na co ją wydać. I co nam powiedzą na tej debacie? O tym, że kołdra za krótka i na wszystko, co chcemy, i tak nie wystarczy? Galeria nie jest bezsensem, bo jest tam GETFITFiTNES i to jest w niej najlepsze. Jednak ludzie chodzą tam też po zakupy. To są ci, którym zawsze za mało parkingów. Niby taka biedna Jelenia Góra, a nie ma gdzie parkować, bo za dużo autek mieszkańcy posiadają, niektórzy nawet po kilka.
~ 5-06-2011 11:21
Gargamel na prazydenta!
~wstyd 5-06-2011 11:56
a moze zaczac od podstaw tzn wykosic pobocza przy głównych traktach??? dzis mtb bedzie ,telewizja przyjedzie a tutaj wzdłuż wolności niewykoszona trawa wstyd!!!!Ale oczywiscie MPGK zajete jest czyms innym hmm oszczednosci na nagrody na koniec roku trzeba bedzie szykowac
~deco 5-06-2011 11:57
Warunek pierszy to miasto posprzątane co zresztą obiecywał Pan Prezydent w kampanii wyborczej, a po drugie odnowić lub wyburzyć elewacje i rudery wzdłuż ciągów komunikacyjnych np. Zgorzelec-Karpacz. Polecam sprawdzić Panie Prezydencie.
~Ola 5-06-2011 12:15
Panie prezydencie - gdzie te porządki ????? - ulica Sudecka - piękna impreza MTB, a wzdłuż niewykoszona trawa, kosze pełne śmieci - WSTYD !!!!!!
~-ja 5-06-2011 13:21
A czemu tak z zaskoczenia? Nikt wcześniej nie planował tej debaty czy informacja tak spóźniona?
~pj 5-06-2011 14:43
po cholere ten pasarz tam nic niema wybudowaliscie swinstwo za ta kase drogi mozna bylo porzadnie zrobic
~napakowany 5-06-2011 14:52
weżcie jeszcze parę marketów wybudujcie i będzie lepiej
~mały autobus 5-06-2011 15:37
No to idzcie pracować do firmy Krycha wtedy skrzydła rozwiniecie i czły pasaż wykupicie on tak dobrze płaci!!
~trew 5-06-2011 16:29
Wystarczy spojrzeć w przetargi, dlaczego miasto ustala wysokie wadium na prace typu koszenie krzaków. Wycena pracy "wykaszanie nieużytków miejskich" wynosiła 72 tys. zł, powierzchnia do wykaszania 200 tys m2 ... przetarg wygrała firma oferująca tą usługę na 24 tys. TO NIEREALNIE MAŁO ... powinna się tym natychmiast zająć Policja PG, US i PIP ... roczna cena wykaszania metra nieużytków to 12 groszy za jeden metr kwadratowy!!! To nierealnie niska cena, firma która wygrała przetarg po prostu NIE ROBI TEJ USŁUGI ... tylko smaruje faktury za "niby wykonane prace" Sytuacja jest taka jak z Chińczykami którzy wygrali przetarg ZANIŻAJĄC CENĘ ... i nic nie zrobili.
~ 5-06-2011 19:35
Myślę że takie rozmowy są ok.Ale bez rozmow kazdy urzednik powinien być odpowiedzialny za '''swoją działkę''.Jesli od tego Pan Prezydent zacznie , moze bedzie lepiej.
~logik 5-06-2011 21:05
Czy ktoś rozumie o czym mówi p. Czernow? Czy ktoś potrafi bodaj jednym zdaniem przedstawić istotę jej wypowiedzi?
~nix 5-06-2011 21:17
zgadza się, prezydent zatrudnia sztab ludzi i płaci im właśnie za to by mieli pomysły i wiedzę, a mieszkańców niech już zostawi w spokoju, chyba, że zamierza dać im pensje ekspertów.
~............ 5-06-2011 21:19
Pasaż wybudował prywatny przedsiębiorca, któremu miasto rzucało kłody pod nogi w trakcie tej budowy. Miasto nic nie ma do pasażu, to prywatna inwestycja i nic nikomu do niej.
~M_ 5-06-2011 21:43
Stare, ale bardzo aktualne. Kieruję zwłaszcza do wszystko wiedzących komentujących - "... kundelki szczekają a karawana idzie dalej ..."
~Sir Galahad 5-06-2011 21:53
Ja nie mogę mieszkańcy naszego uroczego miasta (niektórzy) uważają, że to ratusz wybudował Pasaż Grodzki zamiast przeznaczyć na drogi (bo to co tam było to niby nie było estetyczne? Obrzydliwe klepisko tuż przy ścisłym centrum starówki). Jeżeli ktoś ma taką wiedzą o świecie współczesnym to tylko załamać ręce:]
~janek dzbanek 5-06-2011 22:07
Jelenia jest małym miastem , gdzie praktycznie kazdy chcący może wszystko wiedzieć . I doskonale wiemy , że dyrekcje ważniejszych urzędów , firm i instytucji to ciągle funkcjonujący klucz znajomych . Rodzin , kolesiów itd. . Młody i nieznany nie ma najmniejszych szans na sukces i przebicie . Stąd tak powszechna bierność i oczekiwanie na rozliczenie i poważne zmiany układu , który pali nasze wszystkie wysiłki i starania . Nie ma innej drogi !.
~niemalkonten 5-06-2011 22:48
Jak to czytam to mi sie włosy jeżą. Tylko nie bo nie. Jak nie spróbujemy to nie będziemy mieli nawet szansy na rozwój. Miasto musi być przyjazne dla nas a tak nie jest. Ekonomia ekonomią ale gdzie my jesteśmy mieszkańcy. Dajcie nam i innym działki budowlane w przyzwoitych cenach, nie dajcie zadusić nas podwyzkami opłat. Na co mi basen jeżeli nie będzie mnie stać na wstęp. Wykupiłem mieszkanie od gminy, ale nie mogę go zmodernizować bo wisi nade mną hipoteka kaucyjna. Mimo tego sam promuję miasto mówiąc innym że tu jest fajnie- wiecie, że w centralnej i pułudniowej Polsce wiele osób nie wie że JG leży w górach i mylą ją z Zieloną Górą
~studencior 6-06-2011 0:40
co tam się działo na tej debacie?
~jelonekjak wielu 18-06-2011 21:05
przeczytałem wszystkie wypowiedzi...i ...nie wiem jak zacząć,ale jedno wiem po tej lekturze...korupcja,prywata...czy pan prezydent Zawiła wie co sie dzieje za jego plecami...zgroza...p.Czernow bardzo interesowna i złośliwa./kto ją wybrał/..pozostali patrzą jak się sytuacja rozwija...i jak ktoś wspomniał żadne \"gadanie\"szczególnie tu, gdzie usuwają niewygodne wpisy..nic nie zmieni...w ilości siła ale czasem i \"jeden\" jest ogromną siłą...to piękne miasto w którym można żyć radośnie ,ale należy usunąć te\"kloce\" i rozliczyć \"powracajacych\" za ich działanie...nikt nie szanuje mieszkańców naszego Miasta...to duży łląd..ale my tez dajemy na to przyzwolenie więc..?zobaczcie jak szybko dyskusja zakończyła na tym forum...05.czerwca..chyba,że usunięto..coś..pozdrawiam i czytam dalej...
~jelonekjak w 18-06-2011 21:11
przepraszam..miało być "błąd" to chyba z tych emocji...czytam i czekam na inicjatywę...Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group