• Środa, 16 października 2019
  • Godz. 4:02
  • Imieniny: Ambrożego, Gerarda, Gawła
  • Czytających: 2399
  • Zalogowanych: 3
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Jak reagować na zagrożenia terrorystyczne?

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 24 lutego 2016, 8:08
Aktualizacja: 8:10
Autor: 112
Fot. KMP Jelenia Góra
W Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Kochanowskiego w Jeleniej Górze odbyło się szkolenie w zakresie reagowania kryzysowego dotyczącego terroryzmu. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze podczas spotkania z nauczycielami, pedagogami i samorządowcami omówili sposób postępowanie na wypadek wtargnięcia napastnika na teren placówki publicznej.

Funkcjonariusze przedstawili również procedury związane z zachowaniem osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w obiekcie oraz komunikacji w tym zakresie z policją.

Ataki terrorystyczne, do których doszło w ostatnim czasie powodują, że nie tylko przed policją, ale całym naszym społeczeństwem stają nowe wyzwania i obowiązki. Z tego też powodu w ZSO nr 1 odbyło się spotkanie dla przedstawicieli samorządu, dyrektorów, nauczycieli oraz pedagogów placówek oświatowych, które przeprowadzili policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Celem szkolenia było wypracowanie dobrych praktyk i podniesienie poziomu wiedzy uczestników projektu w zakresie zapobiegania i reagowania w przypadku wystąpienia ataków terrorystycznych.

- Działania te zostały zainicjowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które przygotowało informatory zawierające wskazówki, jak zachować się w przypadku wystąpienia zagrożenia o charakterze terrorystycznym. Oprócz poradników, na takie spotkania został specjalnie przygotowały film pt.: „Wtargnięcie napastnika do szkoły”. Zawiera on wskazówki dla pracowników placówek oświatowych, jak zachować się w podobnych sytuacjach oraz zasady alarmowania o zagrożeniu uczniów i nauczycieli. Wiele ukazanych w filmie zagadnień było komentowane przez podinsp. Tomasza Szczurowskiego -dowódcę pirotechników z jeleniogórskiej policji, który był jednym z prelegentów poniedziałkowego spotkania – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~` 24-02-2016 9:04
Już to widzę tą wyszkoloną i zorganizowaną reakcję dzielnych Policjantów w momencie kiedy 4 wesołych wielbicieli kóz zacznie coś odwalać. Będzie jak w Niemczech będą się gapić i nie podejdą bo jak takiego się walnie to przecież rasizm i ksenofobia.
~obser 24-02-2016 9:29
Nie rozumiem jak można żyć z kozą bez ślubu
~bnmfg 24-02-2016 9:32
Nie chodzić do galerii handlowych to duże skupiska ludzi a to gratka dla terrorystów. Unikać komunikacji miejskiej koncertów i skupisk ludzi w liczbie wiekszej niż 30 szt. A policja i tak nic nie pomoże zabezpieczy ewentualne miejsce ataku taśmą i zeskrobie resztki zwłok z podłogi. W cywilizowanych krajach policja nie radzi sobie z muzułmanami a tu w Jelenia dziura znależli się fachowcy.
~xx 24-02-2016 10:05
Bez jaj,jakie zagrożenie terrorystyczne ,jeśli już to w dużych miastach a nie na słabo zaludnionej prowincji jaką jest JG.
~ 24-02-2016 10:34
Lepszym pytaniem by bylo - Jak reagowac na bezsensowne postanowienia rzadu? To realia ktore groza nam bezposrednio. Aktow terroru jak dotad w kraju nie odnotowano, natomiast skok na pieniadze Skarbu Panstwa bez zgody Polakow juz niestety TAK. Dla samotnych matek - 0 zl, dla ojca dyrektora 27mln zl. Co jest zagrozeniem?????
~zxzxzx 24-02-2016 11:39
Celem terrorystów podobno mogą być Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się pod koniec Lipca w Krakowie. Spodziewana liczba uczestników ok. 1 miliona. Przybędzie papież Franciszek.
~nht 24-02-2016 12:06
należy nie wpuszczać tu arabusów i nie będzie zamachu - pogonić syjonistów z tej planety i już wtedy w ogóle nie będzie zamachów, uwaga uwaga : soros otrzymał od rotschilda kolejne wytyczne aby ten sprowadzał jeszcze więcej nachodźców do europy - wszyscy już chyba wiedzą że amerykanom zależy na wojnie w europie - kto myśli samodzielnie ten wie do czego zmierza usa i niemcy
~Real 24-02-2016 12:56
Wesoło, zagrożenie terrorystyczne. Tutaj?. W tym regionie to może tylko radzieccy partyzanci (ala Krym).... W dodatku i tak byliby witani kwiatami.
~Gość X 24-02-2016 17:41
A u nas wciąż niedosty, wciąż maja nadzieję, że przybędą, że będą zamachy:-)
~Jel.. 24-02-2016 22:09
a maja uprawnienia specjalne do takich szkoleń? bo do ratowania tonącego nie mają
~ 25-02-2016 8:43
Ani nie byli,ani nie poczytali nic w internecie-a komentują!Polak znawca wszystkich tematów,dobrze ze dzieci mądrzejsze od powyższych komentatorów bo to o ich dobro chodzi.Jak wchodził powszechny program udzielania pierwszej pomocy to też były podobne komentarze.Teraz jak trzeba kogoś reanimować to tylko dzieciaki pomagają.Psy szczekają -karawana jedzie dalej😉

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group