Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 2809
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jak reagować na zagrożenia terrorystyczne?

Środa, 24 lutego 2016, 8:08
Aktualizacja: 8:10
Autor: 112
Jelenia Góra: Jak reagować na zagrożenia terrorystyczne?
Fot. KMP Jelenia Góra
W Zespole Szkół Ogólnokształcących przy ul. Kochanowskiego w Jeleniej Górze odbyło się szkolenie w zakresie reagowania kryzysowego dotyczącego terroryzmu. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze podczas spotkania z nauczycielami, pedagogami i samorządowcami omówili sposób postępowanie na wypadek wtargnięcia napastnika na teren placówki publicznej.

Funkcjonariusze przedstawili również procedury związane z zachowaniem osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w obiekcie oraz komunikacji w tym zakresie z policją.

Ataki terrorystyczne, do których doszło w ostatnim czasie powodują, że nie tylko przed policją, ale całym naszym społeczeństwem stają nowe wyzwania i obowiązki. Z tego też powodu w ZSO nr 1 odbyło się spotkanie dla przedstawicieli samorządu, dyrektorów, nauczycieli oraz pedagogów placówek oświatowych, które przeprowadzili policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Celem szkolenia było wypracowanie dobrych praktyk i podniesienie poziomu wiedzy uczestników projektu w zakresie zapobiegania i reagowania w przypadku wystąpienia ataków terrorystycznych.

- Działania te zostały zainicjowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, które przygotowało informatory zawierające wskazówki, jak zachować się w przypadku wystąpienia zagrożenia o charakterze terrorystycznym. Oprócz poradników, na takie spotkania został specjalnie przygotowały film pt.: „Wtargnięcie napastnika do szkoły”. Zawiera on wskazówki dla pracowników placówek oświatowych, jak zachować się w podobnych sytuacjach oraz zasady alarmowania o zagrożeniu uczniów i nauczycieli. Wiele ukazanych w filmie zagadnień było komentowane przez podinsp. Tomasza Szczurowskiego -dowódcę pirotechników z jeleniogórskiej policji, który był jednym z prelegentów poniedziałkowego spotkania – informuje podinsp. Edyta Bagrowska, rzecznik prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group