Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Środa, 22 kwietnia
Imieniny: Kai, Łukasza
Czytających: 18836
Zalogowanych: 87
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Jak dobrze mieć sąsiada

Piątek, 11 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 18:18
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
We Wrocławiu działa internetowe forum osiedlowe.

Gdy mieszkańcy osiedla Cztery Pory Roku potrzebują papieru do drukarki albo szukają fryzjera – siadają do komputera. Wystarczy krótka wiadomość na forum internetowym i już jest po problemie

Cztery Pory Roku to nowe zamknięte osiedle na obrzeżach Wrocławia. Jako jeden z pierwszych, prawie dwa lata temu, zamieszkał tam Wiesław Mazur.
– Tu żyją głównie młodzi ludzie. Dla większości to pierwsze mieszkanie, które trzeba było wyremontować i umeblować. Okazało się, że większość z nas boryka się z podobnymi problemami: porysowane szyby, meble uszkodzone w transporcie czy przy montażu. Zaczęliśmy o tym rozmawiać w Internecie. Potem pojawiły się kolejne problemy i kolejne rady, jak je rozwiązać – dodaje Mazur.
Pierwszą listę dyskusyjną stworzył jeden z lokatorów na portalu Yahoo. Potem osiedle się rozrosło, zamontowana została sieć internetowa. Rok temu mieszkańcy Czterech Pór Roku stworzyli swoją stronę forum. vivaldiego.wroclaw.pl. Organizatorzy wywiesili na klatkach schodowych ogłoszenia, że forum istnieje. Od tego czasu zarejestrowało się 334 internautów.
W ten sposób sąsiedzi zaczęli sobie pomagać. Jeden napisał, że zgubił mu się pies, że chce pożyczyć magnetowid na jeden wieczór, jeszcze inny, że ma do oddania wózek dziecięcy. Jedna pani chciała nawet sprzedać swoją suknię ślubną.

Sonda

Czy popierasz imprezy biegowe w Jeleniej Górze?

Oddanych
głosów
738
Tak - świetny pomysł
59%
Nie - za duże utrudnienia dla mieszkańców
29%
Nie mam zdania
12%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
Zniszczysz zdrowie na diecie Keto, jeśli robisz te 7 błędów
 
Rozmowy Jelonki
Harcerstwo bez telefonów. „Pokazujemy dzieciom, że prawdziwe życie jest poza ekranem”
 
Uzdrowisko Cieplice
Skuteczne leczenie nietrzymania moczu w sprawdzonym uzdrowisku
 
Aktualności
Miasto przejęło Dwór Czarne
 
Pogoda
Zima wróciła, kilka stopni na minusie
 
Aktualności
Dary dla młodzieży w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group