Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5464
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Jak dobrze mieć sąsiada

Piątek, 11 marca 2005, 0:00
Aktualizacja: Niedziela, 22 stycznia 2006, 18:18
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
We Wrocławiu działa internetowe forum osiedlowe.

Gdy mieszkańcy osiedla Cztery Pory Roku potrzebują papieru do drukarki albo szukają fryzjera – siadają do komputera. Wystarczy krótka wiadomość na forum internetowym i już jest po problemie

Cztery Pory Roku to nowe zamknięte osiedle na obrzeżach Wrocławia. Jako jeden z pierwszych, prawie dwa lata temu, zamieszkał tam Wiesław Mazur.
– Tu żyją głównie młodzi ludzie. Dla większości to pierwsze mieszkanie, które trzeba było wyremontować i umeblować. Okazało się, że większość z nas boryka się z podobnymi problemami: porysowane szyby, meble uszkodzone w transporcie czy przy montażu. Zaczęliśmy o tym rozmawiać w Internecie. Potem pojawiły się kolejne problemy i kolejne rady, jak je rozwiązać – dodaje Mazur.
Pierwszą listę dyskusyjną stworzył jeden z lokatorów na portalu Yahoo. Potem osiedle się rozrosło, zamontowana została sieć internetowa. Rok temu mieszkańcy Czterech Pór Roku stworzyli swoją stronę forum. vivaldiego.wroclaw.pl. Organizatorzy wywiesili na klatkach schodowych ogłoszenia, że forum istnieje. Od tego czasu zarejestrowało się 334 internautów.
W ten sposób sąsiedzi zaczęli sobie pomagać. Jeden napisał, że zgubił mu się pies, że chce pożyczyć magnetowid na jeden wieczór, jeszcze inny, że ma do oddania wózek dziecięcy. Jedna pani chciała nawet sprzedać swoją suknię ślubną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group