Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6158
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Interwencja strażników przy ulicy Drzymały

Czwartek, 25 lipca 2019, 8:04
Aktualizacja: Niedziela, 28 lipca 2019, 6:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Interwencja strażników przy ulicy Drzymały
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas swojego dyżuru operator monitoringu miejskiego zauważył, że na terenie dawnego baru przy ul. Drzymały ktoś leży i się nie rusza. Pracownik natychmiast powiadomił dyżurnego Straży Miejskiej w Jeleniej Górze, aby podesłał patrol celem sprawdzenia, czy osobie nic się nie stało.
Po kilku minutach na miejsce przybyli strażnicy i udali się w podane miejsce, aby udzielić pomocy. Leżącym okazał się 50-letni mieszkaniec Jeleniej Góry, który po spożyciu alkoholu poczuł senność i czekając na swoją partnerkę, która rozmawiała ze znajomymi, położył się na podłodze barowego ganku i zasnął. Mężczyzna dobudzony oświadczył, że nie potrzebuje żadnej pomocy i zaraz ze swoją partnerką idzie do domu - opisuje interwencję Artur Wilimek, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Jeleniej Górze.
W tym samym czasie siedzący nieopodal na prowizorycznej ławce 59-letni mężczyzna nagle stracił równowagę i spadł z niej uderzając głową o kostkę brukową. W wyniku upadku doznał urazu i zaczął mocno krwawić. Strażnicy, którzy są również ratownikami medycznymi natychmiast udzielili poszkodowanemu pomocy tamując krwawienie i zaopatrując ranę, a następnie wezwali na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego. Mężczyzna został zabrany do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego celem zszycia rany i przeprowadzenia szczegółowych badań - dodał A. Wilimek.

Twoja reakcja na artykuł?

24
27%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
6%
Nudzi
2
2%
Smuci
14
16%
Złości
45
50%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (44) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group