Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8412
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Intercom Fibaro – rewolucja w inteligentnych systemach zabezpieczeń dla domu

Środa, 11 grudnia 2019, 12:43
Aktualizacja: Czwartek, 19 grudnia 2019, 20:11
Autor: TS
Polska: Intercom Fibaro – rewolucja w inteligentnych systemach zabezpieczeń dla domu
Fot. TS
Intercom Fibaro to naprawdę niekonwencjonalne, oryginalne i jednocześnie kompaktowe urządzenie służące do zabezpieczenia naszego domu. Producent wyposażył go w możliwość spełniania różnych funkcji, uodpornił na warunki atmosferyczne oraz możliwość uszkodzenia. Mało tego, intercom może łączyć się z innymi inteligentnymi sprzętami, dla zwiększenia ich funkcjonalności i jeszcze bardziej efektywnego zaspakajania potrzeb użytkowników. Fibaro nazywa swój produkt „twoim duchem opiekuńczym”. Co to oznacza? Czy rzeczywiście tak jest? Przekonaj się czytając nasz artykuł.

Intercom Fibaro – co to takiego?
Znany od dawna intercom to po prostu system łączności wewnętrznej polegający na porozumiewaniu się za pomocą mikrofonów i głośników[1]. Jego podstawowym przykładem jest walkie-talkie, którym bawią się już kilkuletnie dzieci. Na tej samej zasadzie działają też elektroniczne nianie dla niemowląt. Urządzenie Fibaro opiera się na tym systemie, jednak ma szereg dodatkowych funkcji. Posiada wbudowaną kamerę, dzięki czemu oprócz dźwięku, użytkownik może odbierać także obraz tego, co dzieje się w okolicy intercomu. Jego podstawową funkcją jest strzeżenie domu i informowanie jego właściciela o zdarzeniach, które wystąpią w okolicy. Można umieścić go na ścianie domu, na ogrodzeniu lub też wewnątrz budynku, w wybranym pomieszczeniu.

Funkcje Intercomu Fibaro:
1. Otwieranie domu
Posiadając zamontowany na ogrodzeniu lub przy drzwiach wejściowych domu intercom Fibaro, nie musimy instalować dodatkowego dzwonka. Urządzenie po naciśnięciu przycisku poinformuje nas, że przybyli goście, umożliwi z nimi rozmowę i pokaże ich twarze. Wybierając odpowiednią funkcję, będziemy mogli otworzyć im drzwi lub bramę. Można pomyśleć, że takie same funkcje spełnia wideofon. Intercom Fibaro ma jednak także możliwość zdalnego otwierania, kiedy np. ktoś z naszych domowników zapomniał o kluczach. Ponadto otwarcie może też nastąpić po wpisaniu ustalonego kodu PIN lub przy pomocy połączenia Bluetooth. Ta funkcja przydaje się w szczególności, kiedy wracając do domu mamy zajęte obie ręce np. ciężkimi zakupami. Wystarczy wtedy, że znajdziemy się w jego pobliżu z telefonem w kieszeni.

2. Zdalne połączenie
Posiadając w swoim smartfonie zainstalowaną do tego urządzenia aplikację, możemy zdalnie monitorować to, co dzieje się w okolicach naszego domu. Będąc w pracy możemy porozmawiać z kurierem, który przyniósł nam paczkę, a podczas urlopu kontrolować czy przy domu nie dzieje się coś niepokojącego.

3. Programowanie ustawień
Jeżeli chcemy wpuścić do naszego domu zaufane osoby pod naszą nieobecność, możemy odpowiednio zaprogramować urządzenie nawet na cały tydzień. Dzięki niemu jesteśmy w stanie ustawić otwieranie domu dla ogrodnika np. w poniedziałki i piątki od 10 do 14 oraz dla sprzątaczki we wtorki i czwartki od 9 do 13. Ta wygodna funkcja sprawia, że nie musimy martwić się o przekazywanie kluczy lub dorabianie ich dodatkowych kompletów.

4. Reagowanie na wydarzenia i ich zapis
Kiedy oko kamery intercomu Fibaro zauważy jakieś zdarzenie w okolicy domu, automatycznie wyśle alert na nasz telefon, zacznie nagrywanie obrazu oraz zapisze go na dysku w chmurze. Mamy także możliwość ciągłego rejestrowania tego, co się dzieje, aby mieć pewność, że dom jest bezpieczny.

5. Rozpoznawanie głosu
Po kilku użyciach, intercom Fibaro „nauczy się” naszego głosu. Będzie go rozpoznawał. Dzięki temu stanie się jeszcze łatwiejszy w obsłudze. Po usłyszeniu naszej komendy otworzy drzwi, a jeśli połączony jest z innymi inteligentnymi sprzętami – rozbroi też alarm, włączy ulubioną muzykę i zwiększy temperaturę ogrzewania. Takie rozwiązanie zapewni nam komfort i pozwali zaoszczędzić sporo czasu.

Intercom Fibaro – duch opiekun?
Niektóre z funkcji intercomu wydają się być niemal jak z bajki. Jednak to nie fikcja, a najnowsze technologie, które pozwalają nam na zwiększenie bezpieczeństwa domu, podwyższenie komfortu życia i zapewnienie psychicznego spokoju, który w obecnych czasach jest nam tak potrzebny. Naszym zdaniem inwestycja w intercom Fibaro jest zupełnie uzasadniona. Możemy zainstalować go przed domem, ale także wewnątrz, w pomieszczeniach szczególnie dla nas istotnych. Urządzenie da nam pewność, że mamy wszystko pod kontrolą.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
127
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group