Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 2515
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Integracja za kółkiem

Poniedziałek, 24 września 2007, 0:00
Autor: KED
Jelenia Góra: Integracja za kółkiem
Fot. Dariusz Gudowski
Samochodowe zmagania niepełnosprawnych

Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych był organizatorem samochodowego IV Rajdu Integracyjnego Osób Niepełnosprawnych w ramach V Memoriału Włodzimierza Utechta. Na starcie rywalizacji stanęło 15 kierowców, wśród nich siedmioro głuchoniemych i ośmioro ze schorzeniami narządów ruchu. Zmagania obejmowały cztery próby sprawnościowo - szybkościowe. Trzy z nich odbyły się na na Lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego, zaś czwarta na stadionie przy ul. Złotniczej. Zwycięzcą zmagań został Andrzej Zaworski, który wyprzedził Krzysztofa Wąsowicza i Mirosława Zymka. Najlepszą kobietą rajdu była Maria Maląg, zaś nagrodę fair - play otrzymał Marek Beszczyński.

Oprócz zmagań kierowców na stadionie przy ul. Złotniczej odbył się festyn sportowo - artystyczny. Jego uczestnicy mogli się w jego trakcie zmierzyć w turnieju łuczniczym, w którym triumfował Wojciech Kus, przed Danutą Łukasiewicz i Ewą Dombrowską oraz grach i zabawach zręcznościowych m.in. rzucie piłka do kosza, rzucie ringiem i lotką do tarczy. Rozegrano także mecz pokazowy w siatkówce na siedząco. Gościem Memoriału był paraolimpijczyk Jarosław Rola, który na specjalnym wózku, dokonał wjazdu na Śnieżkę. Imprezę artystycznie uświetniły występy chóru Akord i zespołu "Wrzos" z Kowar.

W trakcie festynu poseł Grzegorz Schetyna i prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski wręczyli specjalne dyplomy zasłużonym sportowcom niepełnosprawnym z regionu jeleniogórskiego: Piotrowi Lamchowi, Adamowi Prutisowi oraz Leszkowi Śliwińskiemu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group