Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6719
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Inicjatywa obywatelska w trakcie realizacji

Środa, 29 lipca 2015, 10:04
Aktualizacja: Czwartek, 30 lipca 2015, 7:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Inicjatywa obywatelska w trakcie realizacji
Fot. Przemek Kaczałko
Trwa modernizacja chodnika przy ul. Ogińskiego w Jeleniej Górze będącego ścieżką pieszo–rowerową. Jest to jeden z projektów budżetu obywatelskiego na 2015 r., który uzyskał na tyle wysokie poparcie, że jest realizowany.

Prace na odcinku od okolic skrzyżowania ulic Ogińskiego i Jordana do rejonu obwodnicy południowej (Konstytucji 3 Maja) mają zakończyć się we wrześniu. Stara nawierzchnia (popękana, z wystający korzeniami drzew) od lat domagała się wymiany i wreszcie mieszkańcy Jeleniej Góry doczekają się przyzwoitej ścieżki. Również rowerzyści mają być zadowoleni, bowiem krawężniki przy jezdniach mają być obniżone. Projekt realizuje firma PHU Kama z Mysłakowic.

W trakcie prowadzonych prac nie ma możliwości poruszania się chodnikiem, zalecane jest przejście drugą stroną ulicy, gdzie nie ma w ogóle chodnika. Wielu mieszkańców decyduje się też nie przechodzić na drugą stronę ruchliwej ulicy, wybierając ścieżkę od skwerku przy „Jubilacie” po bloki naprzeciwko szpitala (widoczna na zdjęciach). Można też wybrać dłuższą, ale bezpieczniejszą drogę przez ul. Kolberga i Moniuszki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group