Czwartek, 23 marca
Imieniny: Feliksa, Pelagii
Czytających: 8482
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Infokioski już nie szpecą

Poniedziałek, 13 maja 2013, 6:27
Aktualizacja: 7:35
Autor: Angela
Jelenia Góra: Infokioski już nie szpecą
Fot. Aleksander Borkowski
Kilka infokiosków, które powstały w Jeleniej Górze w ramach projektu „Południowo–Zachodni Szlak Cysterski", do niedawna było niechlubną wizytówką naszego miasta. Wandale zniszczyli w nich ekrany i różne elementy, a miasto okleiło je folią. W ostatnich dniach zakończyła się naprawa urządzeń.

Wymieniony został ekran infokiosku przy Pl. Ratuszowym oraz na Placu Piastowskim, naprawiono też uszkodzone elementy pozostałych, zniszczonych urządzeń.

- Długi czas naprawy wynikał z tego, że to nie Jelenia Góra była wiodącym liderem projektu, a firma, która została wyłoniona do naprawy tych urządzeń, nie jest z Jeleniej Góry – tłumaczył Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. - My zgłosiliśmy uszkodzenia i musieliśmy czekać na naprawę. Cieszymy się, że w tym rozpoczynającym się sezonie wiosenno – letnim turyści i mieszkańcy będą mogli już z nich korzystać – dodał Hubert Papaj.

W projekcie „Szlaku Cysterskiego” bierze udział 20 gmin z terenu województwa dolnośląskiego, opolskiego i ościennych. Wartość projektu to 36 tys. zł z czego dofinansowanie z Unii Europejskiej to 26 mln zł. Z tych pieniędzy dla stolicy Karkonoszy kupionych zostało m.in. dziewięć infokiosków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
757
maksymalnie 150
82%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group