Zalogowanych: 4

Karpacz: Inauguracja II ligi dla Kobierzyc

Niedziela, 13 października 2019, 14:40
Rezerwy Karkonoszy Jelenia Góra zadebiutowały w rozgrywkach II ligi. W spotkaniu rozegranym w hali Dolnośląskiego Zespołu Szkół w Karpaczu, podopieczne Zdzisława Wąsa musiały uznać wyższość rezerw KPR–u Kobierzyce.

Spotkanie lepiej rozpoczęły przyjezdne. Już po 7 minutach gry na tablicy wyników było 1:6! Z biegiem czasu miejscowe podjęły walkę i gra się wyrównała. W 14. minucie było już tylko 5:7, a w 25. ekipa z Karpacza (formalnie rezerwy grają pod szyldem Karkonoszy, ale w praktyce to głównie SMS Karpacz) - wyrównała na 9:9. Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 11:12.

Po zmianie stron przez długi czas trwała wyrównana walka, z lekkim wskazaniem na gości. Dopiero w ostatnim kwadransie meczu ekipa Grażyny Janczak odskoczyła. W 46. minucie było 18:20, ale kolejne 4 trafienia były dziełem KPR-u (18:24 w 56. minucie) i stało się jasne, że komplet punktów powędruje do Kobierzyc. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 21:27.

Karkonosze II Jelenia Góra - KPR II Kobierzyce 21:27 (11:12)

Karkonosze: Lambrinow - Suropek 5, Jurgiewicz 3, Gałuszka 3, Warchoł 3, Szramik 2, Godyla 2, Ziemkiewicz 2, Jarosz 1, Kuśnierz, Jesionek-Wróblewska, Josko, Solarz, Podobińska.
KPR: Kiepura - Drozdowska 8, Lech 6, Siekańska 4, Bej 3, Kluj 3, Brzoza 1, Leśniak 1, Janecka 1, Staszewska, Wyszyńska.
Kary: 14 minut (Karkonosze) - 8 minut (KPR)
Sędziowali: Adam Parkitny, Karol Zając.
Widzów: 65.

W innym spotkaniu II ligi Zagłębie II Lubin przegrało u siebie z Dziewiątką Legnica 22:29. W niedzielę (13.10) zagrają:
Victoria Świebodzice - Polonia Kępno
APR Świdnica - KPR Wolsztyniak Wolsztyn
GMTS Sparta Gubin - Pantery Dopiewo.

W następnej kolejce (19.10, godz. 17:00) rezerwy Karkonoszy ponownie zagrają w Karpaczu - ze Spartą Gubin.