Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8273
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Iluminator naczyniowy dla Centrum w Karpaczu

Niedziela, 14 maja 2017, 5:31
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 maja 2017, 6:45
Autor: CMK
Karpacz: Iluminator naczyniowy dla Centrum w Karpaczu
Fot. Użyczone/CMK
Fundacja Mam serce na prośbę Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą kupiła dla Oddziału I Pulmonologii Dziecięcej w Centrum Medycznym Karpacz iluminator naczyniowy AccuVein AV400, będący nowym i innowacyjnym rozwiązaniem medycznym na polskim rynku. Oficjalne przekazanie sprzętu odbędzie się w 16 maja na Oddziale I Pulmonologii Dziecięcej w Centrum Medycznym Karpacz.

Iluminator żył to bezpieczne, przenośne i podręczne urządzenie medyczne, umożliwiające łatwe zlokalizowanie żył powierzchniowych. Dzięki niemu możliwe będzie ograniczenie bólu, którego doświadczają dzieci, szczególnie chore ma mukowiscydozę. Skaner żył poprzez prześwietlanie przy użyciu światła podczerwonego i lasera powoduje wyświetlanie żył na powierzchni skóry oraz umożliwia ich precyzyjne zlokalizowanie przed wkłuciem.

W przypadku małych pacjentów, którzy wymagają częstego leczenia dożylnego oraz posiadają kruche żyły spowodowane nieustannymi wkłuciami, częstymi zrostami oraz samą chorobą takie rozwiązanie okazuje się bezcenne!

Centrum Medyczne Karpacz jest wiodącym ośrodkiem na Dolnym Śląsku w zakresie leczenia schorzeń pulmonologicznych i alergologicznych oraz jedynym w tej części Polski zajmującym się kompleksowym leczeniem mukowiscydozy. Specjalny zespół terapeutyczny ds. mukowiscydozy pod przewodnictwem doktor Ewy Pomarańskiej zajmuje się pacjentami z terenu całej Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group