Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7493
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Igor Obłoza w “Mieście 44” granym w kinie LOT

Poniedziałek, 29 września 2014, 19:55
Aktualizacja: 19:58
Autor: Manu
Jelenia Góra: Igor Obłoza w “Mieście 44” granym w kinie LOT
Fot. Archiwum Filmoteki Narodowej
Rodowity jeleniogórzanin Igor Obłoza gra niewielką rolę dirlewangerowca na Czekniakowie w najnowszym głośnym filmie Jana Komasy “Miasto 44”, który właśnie gości na ekranie jeleniogórskiego kina LOT. Podobnie jak jego ojciec Waldemar Obłoza, też jeleniogórzanin, został aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym.

- “Miasto 44” jest to opowieścią o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni, niecierpliwi – czytamy w zapowiedzi filmu. - Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury czy młodzieńczej lekkomyślności - taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi na każdym kroku.

Pochodzący z Jeleniej Góry Igor Obłoza (rocznik 1988) ukończył II Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze oraz Wydział Aktorski Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie (2011).

Podczas jubileuszowych XXXV Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych 2005 obradował w składzie młodzieżowej komisji. Na drugim roku studiów aktorskich debiutował na scenie stołecznego Teatru Rozmaitości w spektaklu opartym na twórczości Piera Paolo Pasoliniego “T.E.O.R.E.M.A.T.” (2009) w reż. Grzegorza Jarzyny.

W obsypanym nagrodami filmie Jacka Borcucha „Wszystko, co kocham” (2009) Igor Obłoza wcielił się w postać nastoletniego punk-rockowca o pseudonimie „Diabeł”. W komedii romantycznej “Facet (nie)potrzebny od zaraz” (2014) w reż. Weroniki Migoń pojawił się jako kelner. Wystąpił także w serialach: TVP 1 “1920. Wojna i miłość” (2010), TVP 2 “Czas honoru” (2010), TVN “Lekarze” (2012), dramacie polsko-izraelskim Ami Drozd “Moja Australia” (2010) oraz krótkometrażowej etiudzie filmowej „Pre Mortem” (2012), która przedstawia ostatnie godziny życia oficerów polskich zamordowanych w Katyniu, gdzie zagrał komunistę.

Zagrał również u boku ojca Waldemara Obłozy w telenoweli TVN “Na Wspólnej” jako Konrad oraz jednym z odcinków serialu TVP1 “Ojciec Mateusz” (2013).

Pojawił się też w teledysku zespołu Lady Pank do piosenki pt. “Chłopak z mokrą głową” (2012) oraz wideoklipie Natalii Sikory do utworu “Euforia” (2014).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group