Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 5017
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Huta Julia na Expo w Mediolanie

Wiadomości: Piechowice
Czwartek, 16 lipca 2015, 8:10
Aktualizacja: 8:14
Autor: Jul
Fot. Archiwum Huty Julia
Ponad 160 lat temu niemiecki protoplasta Julii – Huta Josephine zdobyła złoty medal na pierwszej Wielkiej Wystawie Światowej w Londynie. Dziś odrodzona fabryka w Piechowicach pod nowym kierownictwem wpisuje się w tę piękną tradycję wystawiając nowe kolekcje na włoskim Expo.

Huta Julia jako jeden z niewielu dolnośląskich wytwórców reprezentowała w ubiegłym tygodniu nasz region w czasie tygodnia Dolnego Śląska w polskim pawilonie na światowej wystawie Expo 2015 w Mediolanie. Julia z ofertą świata kryształu prezentowała nowe linie szkła, które zachwycały zwiedzających elegancją wzornictwa stworzonego w sercu Karkonoszy.

Obecność we Włoszech produktów kryształowych z Julii to nie wszystko. Jak mówi dyrektor zakładu Agnieszka Blacheta: Chcieliśmy dać zwiedzającym doświadczenie pierwszego stopnia. Ważne dla nas było, żeby poczuli czym jest szkło, jakim jest materiałem w dotyku i obróbce. Dlatego huta zaproponowała gościom polskiego pawilonu udział w warsztatach grawerowania i tworzenia biżuterii szklanej. - Nie ukrywam, że nasze stoisko w polskim pawilonie cieszyło się ogromnym powodzeniem – dodaje Agnieszka Blacheta.

Huta Julia debiutując na Expo 2015 z nowym wzornictwem szkła kryształowego zaprezentowała więc coś więcej niż tylko cenione na całym świecie produkty z kryształu. W unikalny sposób przedstawiła nasz region jako miejsce, gdzie jak w kryształowym pryzmacie łączy się tradycja, przemysł i piękno krajobrazu.

- Byliśmy szczególnie dumni widząc setki osób chodzących po terenach wystawienniczych z biżuterią ze szkła, z takimi małymi kawałkami Polski i Dolnego Śląska – stwierdza szef marketingu huty Bartosz Browarny.

Po targach turystycznych w Berlinie i Linz oraz branżowych we Frankfurcie obecność Julii w Mediolanie to kolejny krok na drodze odbudowywania pozycji huty na świecie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~ 16-07-2015 16:18
Huta na Expo a zarobki 1200zł komedia
~... 16-07-2015 17:46
Dokładnie... Szkoda nawet wspominać o tym obozie pracy...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group