Niedziela, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 7399
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Hubert Papaj kandydatem DRS na prezydenta?

Sobota, 31 marca 2018, 9:39
Aktualizacja: 14:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Hubert Papaj kandydatem DRS na prezydenta?
Fot. Przemek Kaczałko
Dolnośląski Ruch Samorządowy szykuje się do wyborów, które odbędą się jesienią 2018 roku. W rywalizacji o głosy wyborców do Sejmiku Dolnośląskiego oraz stanowiska w miastach, gminach i powiatach DRS ma iść wspólnie z Bezpartyjnymi Samorządowcami, ale porozumienie może być jeszcze szersze.

- Mamy kandydata na prezydenta Jeleniej Góry, ale jeszcze za wcześnie, żeby o tym mówić - stwierdził Cezary Przybylski, który w samorządowych władzach wojewódzkich pełni funkcję marszałka. - Chcemy, żeby kandydaci mieli poparcie połączonego ugrupowania - zastrzega C. Przybylski, nawiązując do porozumienia z Bezpartyjnymi Samorządowcami. Kandydat na prezydenta Jeleniej Góry ma być ujawniony na przełomie kwietnia i maja.

W gronie potencjalnych kandydatów wymienia się przede wszystkim Huberta Papaja, który przyznaje, że jest brany pod uwagę. - Myślimy o kandydacie z Jeleniej Góry. Powinien tu się urodzić, żyć, funkcjonować i naturalnie jestem jedną z osób, która ma te predyspozycje - powiedział były zastępca Marcina Zawiły. Po utracie stanowiska H. Papaj pracował w kilku miejscach zależnych od Urzędu Marszałkowskiego. Były to m.in.: szpital w Janowicach Wielkich, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, a ostatnio Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej.

Wśród czołowych polityków DRS jest aktualny przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Wrotniewski, który działa również w ugrupowaniu Kukiz'15. Czy oznacza to szerszą koalicję? - Jesteśmy stowarzyszeniem, do którego należą ludzie z różnych stron sceny politycznej, jesteśmy otwarci na różne koalicje - deklaruje H. Papaj, który zapowiada, że przy prezentacji kandydatów rozpocznie się też prezentacja programu wyborczego. - Urodziłem się w Jeleniej Górze, tu mieszka moja rodzina i chciałbym, aby wszyscy tu przyjeżdżali, a nie wyjeżdżali. Trzeba dużo pracy włożyć, aby poprawić jakość życia mieszkańców - dodał H. Papaj.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (53)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group