Niedziela, 1 sierpnia
Imieniny: Nadii, Piotra
Czytających: 6425
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Hotelowy kryzys

Wtorek, 2 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 2 maja 2006, 23:18
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Hotelowy kryzys
Fot. Archiwum
Przed letnim sezonem turystycznym spragnieni wypoczynku w Jeleniej Górze narzekają na brak tanich hoteli. Nic nie wskazuje na to, aby sieć takich placówek powstała w stolicy Karkonoszy.

Sztandarowym przykładem na to, że w hotele nie opłaca się inwestować, jest straszący szkieletor przy ulicy Kopernika, w którym miał powstać trzygwiazdkowy „Złoty lew”. Były także pomysły budowy innego hotelu na starówce, ale nie udało się ich zrealizować.

– W Zielonej Górze budują się trzy nowe hotele, Elbląg buduje kolejny hotel, Legnica ma olbrzymiego Qubusa – zauważył na jednym z internetowych forów jeleniogórzanin. Podkreśla, że w Jeleniej Górze, jako bazie wypadowej w Karkonosze, powinno być więcej hoteli, zwłaszcza tańszych.

Podobnego zdania są turyści z Torunia, którzy chcieli spędzić kilka dni w Jeleniej Górze. – Ceny w Mercure nas powaliły z nóg, w pozostałych hotelach nie było wolnych miejsc, a przecież nie będziemy z rodziną nocować w młodzieżowym schronisku – napisali do nas torunianie.

Zdecydowali się spędzić długi weekend w Szklarskiej Porębie, gdzie za przyzwoitą cenę znaleźli miejsca noclegowe w przyzwoitym pensjonacie. Jelenia Góra ich odstraszyła.

Zdaniem samorządowców w minionych latach przybyło hoteli. Po remoncie został oddany „Feniks”, dawny „Dom Turysty”. Otwarto też hotel przy wjeździe do Jeleniej Góry od strony Karpacza. Nowe placówki pojawiły się też w Cieplicach.

Z oferty dla turystów zniknął jednak hotel „Sudety”, kiedyś należący do PKP. Przedsiębiorstwo postanowiło go sprzedać, ale na zakup wielkiego gmachu położonego w mało atrakcyjnym miejscu przy ulicy Krakowskiej nie ma chętnych. Budynek stoi opuszczony od kilku miesięcy.

– Jeleniej Górze brakuje atrakcji, które by sprowadziły rzesze turystów i spowodowały, aby zostali oni w mieście kilka dni – uważają zainteresowani.
– W trakcie dużych imprez w karkonoskich kurortach jest przepełnienie, a w stolicy Karkonoszy nie ma gdzie spędzić nocy za rozsądną cenę – usłyszeliśmy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group