Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 12236
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Hotelarki z Ekonoma pokazały, że wiele potrafią

Środa, 3 grudnia 2014, 8:55
Aktualizacja: 8:58
Autor: Angela
Region: Hotelarki z Ekonoma pokazały, że wiele potrafią
Fot. Edyta Judzińska
Etap szkolny w formie testu, obsługa gościa w języku obcym i nienaganna prezencja. Potem ponownie test 50–ciu pytań z ogólnej wiedzy hotelarskiej, scenka rodzajowa w języku angielskim dotycząca obsługi gościa w recepcji i obsługa konsumenta podczas posiłku – taka była droga Aleksandry Ośki z klasy 4B Zespołu Szkół Ekonomiczno – Turystycznych w Jeleniej Górze, aby osiągnąć II–gie miejsce w VII Dolnośląskich Potyczkach Hotelarskich.

Na Dolnośląskie Potyczki Hotelarskie, które odbyły się w czterogwiazdkowym hotelu Maria w Wałbrzychu, wyjechały dwie uczennice Zespołu Szkół Ekonomiczno - Turystycznych w Jeleniej Górze. Aneta Czerniakiewicz z klasy 3A pokonała tę samą drogę co Aleksandra, dochodząc do drugiego etapu.

- Dziewczyny konkurowały z rywalami z siedemnastu szkół z całego województwa. Dwudniowe zmagania zapewniły Oli drugie miejsce na podium, co jest wielkim sukcesem samej uczennicy, jak i nauczycieli, którzy pomagali jej przygotować się do konkursu – twierdzi nauczycielka Edyta Judzińska, która nie kryje dumy z osiągnięć uczennicy.

Wicemistrzyni otrzymała nagrody rzeczowe oraz weekend w hotelu Maria dla dwóch osób.
Etap Okręgowy Olimpiady Wiedzy o Hotelarstwie odbędzie się już 14-tego stycznia 2015 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Turystycznych w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
796
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group