Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 6320
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Hotel „Las” w „płomieniach”

Czwartek, 27 listopada 2008, 14:44
Aktualizacja: 14:45
Autor: Angela
REGION: Hotel „Las” w „płomieniach”
Fot. Archiwum
Dziś po godzinie 10 chwile grozy przeżyli goście hotelu Las w Piechowicach. Na siódmym piętrze w pokoju gościnnym wybuchł pożar. Jedna osoba zasłabła, a na wyższej kondygnacji trzy inne zostały odcięte od wyjścia smugą dymu i ognia. Na szczęście był to tylko scenariusz szkoleń strażaków.

Alarm pożarowy pierwszy raz rozbrzmiał w hotelu Las o godzinie 10.05, po tym jak na korytarzu siódmego piętra zaczął wydobywać się dym z jednego z pokoi gościnnych. Na miejsce ruszyły trzy jednostki straży pożarnej z Jeleniej Góry, w tym samochód techniczny i pojazd z 37-metrową drabiną oraz jeden samochód Ochotniczej Straży Pożarnej z Piechowic.

Przed przyjazdem strażaków obsłudze udało się ewakuować wszystkich gości. Na siódmym piętrze, gdzie wybuchł ogień, zasłabła jednak jedna osoba z personelu. Trzy kolejne, którym ogień odciął drogę ewakuacji, utknęły w budynku piętro wyżej. Nieprzytomną pracowniczkę hotelu strażacy znieśli po schodach na noszach. Pozostałych wyciągnięto za pomocą wysięgnika i drabiny. Dość szybko zlokalizowano i ugaszono pożar.

Cała akcja trwała około 25 minut, a scenariusz tych działań był wcześniej ustalony z właścicielami hotelu – mówi Andrzej Bartyzel, dowódca akcji gaśniczo – ratowniczej straży pożarnej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group