Niedziela, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 5135
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Holendrzy zainteresowani pracą naszej policji

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 9 lutego 2010, 15:29
Aktualizacja: 15:29
Autor: TEJO
Fot. .....
Grupa studentów Wyższej Szkoły Nauk Stosowanych w Rotterdamie w kwietniu zamierza zapoznać się z pracą jeleniogórskich policjantów, zwłaszcza tych, którzy zajmują się problematyką nieletnich.

Ostatnio – w celu uzgodnienia szczegółów wizyty w Komendzie Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni holenderskiej oraz Kolegium Karkonoskiego.

Studenci z Rotterdamu mają odwiedzić nasze miasto w ramach współpracy międzynarodowej ze wspomnianą uczelnią. Wycieczkę zaplanowano od 19 do 23 kwietnia 2010 roku. Na 20 kwietnia przewidziano odwiedziny gości z Niderlandów w siedzibie policji. – Młodzi Holendrzy są w szczególny sposób zainteresowani przestępczością nieletnich, środkami stosowanymi wobec małoletnich sprawców czynów karalnych oraz ich resocjalizacją – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~w temacie 9-02-2010 17:46
Proponuję powiedzieć im, że w Polsce młodzież jest bezkarna. Może robić co chce i kiedy chce. Potem czeka na placówkę z jakieś rok do półtora (w międzyczasie dalej taki sobie łepek rozrabia). A w placówkach..... To różnie bywa. Jedne się zajmują nieletnimi a inne... cudem jeszcze funkcjonują. Aha! Ważne! Placówki typu MOW lub MOS są placówkami otwartymi więc jak łepek da dyla i wraca do domu to ..... dalej sobie hasa po okolicy bezkarnie. Potem zostaje skreślny z placówki, czeka znowu rok na wskazanie kolejnej i tak w kółko. No i na zakończenie dodam, że w Polsce nieletni to dziecko, którego nie wolno stresować, karcić, broń boże jakieś porządki! Należy dać papu, w zimie ogrzać i na dodatek przytulić. I prośba do Jelonki... Proszę się dowiedzieć i na łamach Jelonki opisać sysytem postępowania w sprawach nieletnich w Holandii. Niech się pochwalą bo my nie mamy czym.
*piipi* 9-02-2010 18:47
.. a gdzie zdjęcia ?
~Yeti 9-02-2010 19:06
Jeżeli młodzież jest przez wiele lat nasiąknięta wulgarnością Hip-Hopu i bezustanną świadomością ciężkiego znalezienia w dorosłym życiu pracy lub całkowitym jej braku to nic dziwnego że szukają najmniejszej linii oporu nierzadko niezgodnej z prawem praktyki by nie harować za minimalną pensję i zarobić znacznie szybciej dużo większe pieniądze.
~do w temacie 9-02-2010 19:18
Oj tam, ludki z Holandii po prostu chcą przyjechać i odpocząć - zrobić sobie taką "delegację do kraju zamorskiego". Oni sami mają problemy z "nietykalną młodzieżą", więc nic nowego raczej się nie dowiedzą...
~naj 9-02-2010 19:39
zgadzam się z ww komentarzami.Chcę dodać,że holendrzy mają nadwyżkę budżetową, a z nielatami bawią się w resocjalizację itd. itp.Ot taka sobie zabawa w dobre ciocie, skrzywdzone przez los dzieciaczki. W RP to jest walka z ustawą i bezsilnymi Sądami i "zawalonymi" pracą niezawisłymi SĘDZIAMI.
Cień 9-02-2010 23:24
Zgadzam się z autorem postu "w temacie". Tylko wstydu sobie narobiny, albo nasi to skrupulatnie zatuszują, najgorsze mendy pogonią na przepustkę i będą udawać, że u nas system jest sprawny i skuteczny.
nico 10-02-2010 5:22
Też się zgadzam z pierwszą opinią "w temacie". Prawo w naszym kraju jest do d...
HankaOdRumcajsa 10-02-2010 8:36
Obciach będzie na całego! Ciekawe jak oni sobie radzą.
~L.U.C. na karuzeli życia 10-02-2010 12:08
Nie będzie obciachu bo ich psiarania zawinie za posiadanie jakiś okruszków we włosach albo w organiźmie. Może Holendrzy przekonają naszych reksów. Ze jak ktoś ma lufkę to nie trzeba go wsadzać w swietle mocherowego prawa do pudła. Społeczeństwo nie będzie musiało utrzymywać małoata, który chciał puścić sobie dymka. Ja wole oglądać simiejących sie małolatów jak os...ych i obrzyganych pijaków
~hmmmm 10-02-2010 12:13
Ewidentna wina leży u rodziców takiego dziecka ktoś kto zajmuję i dba o dziecko również powinien zwrócić uwagę z kim dziecko się zadaje kontrolować sytuacje w szkole a nie chodzić jak tylko są wywiadówki i wyżywać się nad nim dziecko z natury nie jest złe dziecko obserwuje i a...lizuje po swojemu ale kogo to wina czy dzieciom z biednych domów jest coś ciekawego organizowane ??? Owszem jesli matka zgłosi sie do mopsu albo pośredniaka .... a jesli ta matka cały czas pije i nie chce ruszyć tyłka .... to dowiadujemy się o takim nieszcześciu po fakcie !!!!!!! ZNAM WIELE rodzin i dzieci które są okropne zgadza sie OKROPNE a wiecie jak mamusia mówi do takiego dziecka jak coś zbroj k...w**** ty niedojdo albo leje pasem widziałam na własne oczy policia w tej rodzinie interniowała niejedno konkretnie co z tego jak ona matkę a on ojca wzorowego udają pod koniec miesiąca powiem wam że wielu by dało dużo wam żeby mieć normalny dom a nie żyć tak jak one i mając takie autorytety co możemy od nich wymagać???? KULTURY??? skoro one same nie wiedzą co te słowo oznacza bo niestety nikt im tego nie przekazał !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! SZKOŁA uczy tylko zachowania podczas lekcji a niestety nie do Ludzi ..................
~ana 10-02-2010 13:28
HMMMM ma calkowita racje czasy moga sie zmieniac mody muzyka ale kultura osobista szacunek do starszych do mamy z dzieckiem powinny byc wpajane w domu i w szkole a jesli dziecko nie ma tych wzorcow ani w domu a w szkole jest ponizane bo ma skromna odziez i buty i odstaje od tych cwanych bogatszych to zaczyna niestety schodzic na zla droge i kolo sie zamyka a takie odwiedziny To zupelny absurd .Czym mamy sie pochwalic prewencja ?mandatami?eeeeeeee
HankaOdRumcajsa 10-02-2010 16:38
Rodzina jest pierwszym i podstawowym środowieskiem wychowawczym. Potem szkoła powinna wspierać rodzinę w wychowaniu. Niestety dziecianki idą do szkoły i prezentują swoje wychowanie domowe na dzień dobry. Ja tam szkół nie bronie bo też nawalają w wielu kwestiach, ale niestety nie da rady przeskoczyć niektórych kwestii wychowawczych. A jeśli chodzi o zdemo...lizowaną młodzież, to niestety łatwo jest zamknąć małolata i taki kurator sie cieszy bo jednego mniej. A w tym czasie powinien ktoś z rodziną popracować, przypilnować żeby nie pili, przeprowadfzić jakąś terapię rodzinną jeśli są rodzice niewydolni wychowawczo. Gdzie są ci wszyscy specjaliści od rodzin z opieki, sądów i innych instytucji pomocowych? Chory kraj z chorym systemem.
Cień 11-02-2010 0:45
Ale bym się śmiał, jakby okazało się, że studenciki przemycili trawkę, a nasza policja by ich zgarnęła.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group