Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 4445
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Hity z operetek ściągnęły tłumy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 20 maja 2009, 8:42
Aktualizacja: 8:43
Autor: Maxxtro
Fot. Maxxtro
Przeboje muzyki operetkowej w Empiku zachwyciły jeleniogórzan. Koncertu w Empiku wysłuchał w poniedziałek „nadkomplet” wielbicieli wiedeńskich klimatów muzycznych.

Poniedziałkowe popołudnie w Empiku było nie lada gratką dla jeleniogórskich melomanów, którzy na piętrze salonu mogli wysłuchać niezwykłego koncertu operetkowego, podczas którego zaprezentowano znane i cenione przeboje.

Koncert w wykonaniu Róży Wysockiej (fortepian), Anny Skóry (mezzosopran) i Joanny Moryc (sopran), artystek związanych z Filharmonią Dolnośląską, przyciągnął wielu mieszkańców naszego miasta, którzy z trudem pomieścili się na piętrze, na którym odbywał się koncert.

Joanna Moryc oraz Anna Skóra, w akompaniamencie Róży Wysockiej, przebrane w piękne, stylowe suknie, rozpoczęły koncert pieśnią neapolitańską „Funiculi – Funicula”. Następnie zaprezentowały „Duet Kotów” G. Rossiniego i „Pieśń o Wilii” znaną z operetki „Wesoła wdówka” F. Lehara. W programie przewidziano także solo arię „My fair Lady” z operetki pt. „Przetańczyć całą noc”, a także pieśni: „Dziewczęta z Bacelony” Nico Dostala oraz „West Site Store” z musicalu L. Bernsteina. Walc z „Nocy i dni” wzruszył wiele przybyłych pań, a kończąca koncert pieśń „Żegnajcie przyjaciele” Webbera wywołała lawinę oklasków, po których cenione jeleniogórskie muzyczki z chęcią bisowały.

Koncert w Empiku dał również możliwość promocji koncertów organizowanych przez Filharmonię Dolnośląską w Jeleniej Górze, do której zapraszały, prócz Jagody Stanisz-Kasior, również występujące w Empiku Artystki.
Joanna Moryc pochodzi ze Śląska Cieszyńskiego, ale już blisko trzy lata mieszka w okolicach Jeleniej Góry. Jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Śląskiego (filia w Cieszynie). Z wykształcenia dyrygentka oraz muzykoterapeutka, a z zamiłowania.... śpiewaczka. Pracuje w Filharmonii Dolnośląskiej, gdzie prowadzi audycje dla dzieci i młodzieży. Prowadzi również dwa chóry – w Mysłakowicach oraz Jeleniej Górze.

Anna Skóra to absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego we wrocławskiej Akademii Muzycznej. Kształciła się u wielu cenionych muzyków, m.in. E. Werner, F. Jagodzińskiej, E. Sąsiadka, R. Scotto i R. Karczykowskiego. Obecnie jest nauczycielką muzyki w szkole w Czernicy i występuje w zespole muzycznym Menuet, działającym przy Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Róża Wysocka to znana i ceniona jeleniogórska pianistka, absolwentka wrocławskiej Akademii Muzycznej (w klasie fortepianu). Kształciła się pod okiem prof. Włodzimierza Obidowicza. Współpracuje zarówno z jeleniogórską Filharmonią Dolnośląską, jak i Operą Wrocławską. Koncertowała w wielu krajach europejskich oraz Kanadzie i USA. Wydała płytę zatytułowaną „Music for the soul” („Muzyka dla duszy”), z takimi hitami jak: „Imagine” Johna Lenona czy „Tears In Heaven” Erica Claptona.

Cykl comiesięcznych, bezpłatnych i ogólnodostępnych koncertów muzyki poważnej i muzycznych wydarzeń z udziałem jeleniogórskich filharmoników jest pomysłem Marcina Nowakowskiego, koordynatora wydarzeń kulturalnych w Empiku. Cykl ten powstał przy współpracy i ogromnej życzliwości ze strony władz Filharmonii Dolnośląskiej, jak i samych muzyków. Od samego początku koncerty grane w Empiku cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Jeleniej Góry i przyciągają wielu melomanów. Zachęcają nie tylko do słuchania muzyki klasycznej, czy odwiedzenia jeleniogórskiej filahrmonii, ale też dają możliwość poznania współczesnych wykonań muzyki klasycznej osobom, które dotychczas nie miały przekonania do tego rodzaju sztuki.

Kolejny koncert muzyki poważnej w Empiku już za miesiąc, 16. czerwca o godzinie 17:00 - zapowiadają organizatorzy: Marcin Nowakowski z Empiku oraz Jagoda Stanisz-Kasior z Filharmonii Dolnośląskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz

piipi 20-05-2009 11:55
..a odbiorcami tych pieknych operowych spiewow byly przewaznie ..kobiety.Szkoda,ze mezcyzni jelonkowi maja ..inne uszy do sluchania.
~Prawie stały czytelnik 20-05-2009 13:53
Oj, przegapiłem. Szkoda.
piipi 20-05-2009 15:49
..wiedzialam !!.Znowu mezczyzna,ktory ma ograniczona mozliwosc obserwowania..patrz.post.z godz.13:53 !.
~Avangarda 20-05-2009 18:26
W programie przewidziano także solo arię „My fair Lady” z operetki pt. „Przetańczyć całą noc”, a także pieśni: „Dziewczęta z Bacelony” Nico Dostala oraz „West Site Store” z musicalu L. Bernsteina. hmmm... chyba "Przetańczyć całą noc" z "My fair lady" i "West side story" - site store ma chyba inne znaczenie:-)
~daria1 20-05-2009 19:23
Koncert był bardzo sympatyczny. Wszystkie Panie zespołu pełne uroku i radości. Widać na zdjęciach że publiczność była oczarowana i rozbawiona. Jako widz proszę o częstsze takie koncerty.
~Anulka 30-12-2009 21:03
Zdjecie takie niewyrazne. Nie ma lepszego?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group