Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 10532
Zalogowanych: 59
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Hity z lotu lotni

Piątek, 19 marca 2010, 18:00
Aktualizacja: Piątek, 29 października 2010, 13:43
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Hity z lotu lotni
Fot. TEJO
Niespotykane ujęcia krajobrazu widziane przez człowieka zawieszonego w powietrzu głową do ziemi można zobaczyć od dziś w Galerii Skene w foyer Teatru im. Norwida. To dzieło Kacpra Kowalskiego, laureata, między innymi, prestiżowego konkursu fotograficznego Word Press Photo.

- Trochę marzły mi ręce i szybko wyczerpywały się baterie aparatu, ale warto było – mówił na dzisiejszym wernisażu autor wystawy przedstawiony przez Janusza Jaremena, który – z ramienia fundacji Magna Silesia, podziękował teatrowi za gościnę, gościom za przybycie, a sponsorom – za wsparcie.

– Abstrakcyjne, malarskie kadry wyglądają raczej jak obrazy niż fotografie. Kompozycje graficzne powstające z pól, dróg i łąk, jeziora jak rozsypane elementy układanki, zaskakująco powtarzalne wzory na zamarzniętym jeziorze. Takie cuda można sfotografować tylko z powietrza – czytamy w katalogu wystawy „Wzorki polskie”. Autor jest pasjonatem latania na lotni oraz instruktorem tego ekstremalnego zajęcia.

Zdjęcia aż biją w oczy różnorodnością barw i kompozycji. Co ciekawe zostały zrobione w promieniu zaledwie 50 km od miejsca zamieszkania twórcy, na Pomorzu. Niektóre kadry były na tyle zagadkowe, że autor musiał objaśniać, co przedstawiają. Szczególne zainteresowanie wzbudziło zdjęcie przedstawiające pokryte pękającym lodem jezioro. Gdyby nie eksplikacja fotografika, trudno by się było domyśleć, że to jest właśnie to.

Zdjęcia podziwiało bardzo wielu gości. Należy przy tym docenić trafność pomysłu zaproszenia do teatru także twórców fotografii. Honory gospodarzy pełnili Bogdan Koca, dyrektor naczelny TCKN oraz Urszula Liksztet, kierowniczka literacka placówki. Ekspozycja czynna będzie do 24 kwietnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

komentarz usunięty
SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
838
Kawa
38%
Herbata
22%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
10%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
 
Aktualności
Castle Party Bolków – fani zjechali z całej Europy
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group