Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 6895
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Hity lata z gwiazdami i agatami

Poniedziałek, 7 lipca 2008, 8:38
Aktualizacja: 15:14
Autor: Marcin Kaszuba
JELENIA GÓRA: Hity lata z gwiazdami i agatami
Gród lwa jeszcze bez turystów, za to z elementami straganów, które już w najbliższy weekend zapełnią się eksponatami.
Fot. M. Kaszuba
W nadchodzący weekend Lwówek Śląski przyjmie tysiące turystów z kraju i zagranicy. Warto tam pojechać, bo miasteczko będzie areną XI Lwóweckiego Lata Agatowego.

Na gości odwiedzających Lwówek Śląski w dniach od 11 do 13 lipca czeka ogrom niespodzianek i atrakcji zaczynając od koncertów znanych gwiazd np. Boney-M, De Mono czy Łzy kończąc na pokazach walk rycerskich po atrakcje dla dzieci czy bogatą ofertę gastronomiczną i wiele niespodzianek mineralogicznych. Tegoroczne „Lato” nosi nazwę „Skamieniała flora”

– Przyjedzie nawet wystawca z…Pakistanu”, mówi dyrektor Lwóweckiego Ośrodka Kultury Tadeusz Dzieżyc, jeden z inicjatorów założenia Lwóweckiego Lata Agatowego. Dawniej mało liczącej się imprezy mineralogicznej, dziś największej w Polsce w swojej dziedzinie, która stała się tradycją w Lwówku Śląskim.

Obecnie trwają prace nad przygotowaniami tej największej w kraju wystawy, budowane są stragany dla wystawców i całość „zapinana” jest na ostatni guzik. Najpóźniej w środę zaczną się prace polegające na rozłożeniu „małej” i „dużej” sceny które tradycyjnie staną w swoich macierzystych punktach.

– Po raz pierwszy zwiększyliśmy ilość stoisk dla sprzedawców biżuterii jak i kolekcjonerów ze 150 do 165 co nie było obecnie praktykowane. To wszystko z tej uwagi, że niemal w ostatniej chwili otrzymaliśmy telefony od wybitnych w swoich dziedzinach kolekcjonerów m.in. z USA czy Pakistanu, którzy poinformowali nas, ze chcą bardzo wziąć udział w XI LLA i zaprezentować swoje minerały dla uczestników lata – takim gościom nie można odmówić i trzeba było zlokalizować dla nich odpowiednie miejsca, dlatego dobudowaliśmy więcej stoisk. Mimo zwiększonej liczby miejsc do 165 nadal „rezerwowo” w kolejce czeka ponad 50 wystawców – mówi dyrektor LOK i szef organizacyjny Lata Agatowego Tadeusz Dzieżyc.

Najprawdopodobniej tegoroczne Lwóweckie Lato Agatowe przerośnie oczekiwania organizatorów i jak co roku pobije poprzednie rekordy popularności. Na dzień dzisiejszy miasto do niniejszego wydarzenia nie musi dokładać żadnych pieniędzy. Tradycja Lwóweckiego Lata Agatowego przyciąga ogrom sponsorów a sam burmistrz Ludwik Kaziów pozyskał około 200 tys. złotych na organizację lata.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1161
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group