Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 4810
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Historia w muzycznym wydaniu

Sobota, 12 marca 2016, 11:23
Aktualizacja: 15:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Historia w muzycznym wydaniu
Fot. Przemek Kaczałko
„Piosenki z wilczych tropów” oraz utwory nawiązujące do czasów współczesnych usłyszeli wczoraj (11.03) sympatycy Klubu Gazety Polskiej, która zorganizowała w Osiedlowym Domu Kultury koncert Pawła Piekarczyka.

- Mamy historię, z której możemy być naprawdę dumni. Oprócz inwazji Jaruzelskiego na Czechosłowację nie mamy żadnych hańbiących nas poważniejszych epizodów. W związku z tym mamy z czego być dumni i o tym śpiewamy – powiedział Paweł Piekarczyk.

Część utworów, które znalazły się w repertuarze artysty w albumie „Piosenki z wilczych tropów” pochodziły ze zbiorów Instytutu Pamięci Narodowej, który to wydał płytę Pawła Piekaczyka. Autorzy słów wielu piosenek są nieznani, ale teksty śpiewane często „pod krzakiem” zachowały się w zbiorach IPN i dzięki aranżacji w różnych melodiach mogły rozbrzmieć na nowo. - Zawsze jest o czym śpiewać, a jak przestanie być o czym śpiewać, to z przyjemnością wrócę do uczenia matematyki, bo to jest moje ulubione zajęcie – ocenił Paweł Piekarczyk.

- Występ miał z jednej strony charakter współczesny - w sposób artystyczny, niekiedy dowcipny podsumował naszą rzeczywistość, ale były też refleksje odnośnie historii odwołujące się do Żołnierzy Wyklętych – powiedział senator Krzysztof Mróz, który dodał, że warto historię pielęgnować, aby młodzi ludzie uczyli się historii. - Z tego co wiem, trwają obecnie prace w Ministerstwie Edukacji Narodowej nad nowymi podstawami programowymi i na pewno będzie więcej lekcji historii w szkołach – podkreślił senator PiS-u.

- Mam nadzieję, że w przeciwieństwie do poprzedniej zaprzańczej władzy, ta teraz rozszerzy program historii, kultury, literatury polskiej. Mamy z czego być dumni, a nie ma żadnego powodu, żeby dzieci nie zostały skłonione, żeby więcej czytać. Człowiek, który nie czyta – przestaje być wartościowym człowiekiem – stwierdził muzyk Paweł Piekarczyk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group