Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5844
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Harcerze niedotykalni

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 27 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 22:30
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Harcerzom nie podoba się zamysł wprowadzenia „bezkontaktowego” uczestnictwa w grach i zabawach skautów nie tylko podczas obozów, ale i zbiórek. Chce to wprowadzić Komenda Główna Związku Harcerstwa Polskiego.

Powodem są podejrzenia wobec dwóch instruktorów harcerskich z Legnicy i Kielc, którzy mieli się dopuścić molestowania nieletnich skautów.

Zdaniem Mariana Łaty, komendanta hufca jeleniogórskiej komendy Związku Harcerstwa Polskiego, naganne zachowanie jednostek nie może się odbijać na działalności całego związku.
– Oczywiście, jednostki patologiczne należy tępić, ale harcerze nie powinni ponosić za to odpowiedzialności zbiorowej – usłyszeliśmy.

Zdaniem harcmistrzów są takie obyczaje, w których zakaz „bezpośredniego kontaktu” jest zupełnie bezsensowny. Choćby harcerskie tańce przy obozowym ognisku.
– Na zakończenie obozu wszyscy trzymamy się za ręce i jesteśmy w objęciach. Śpiewamy pieśni. To dawny rytuał – tłumaczą skauci.

W opinii wielu, po wprowadzeniu obostrzeń, niechętni mogą dopatrzyć się złego uczynku w podaniu ręki harcerzom i donieść o tym policji. Podobne obawy wyraża nie tylko ZHP, ale i inne organizacje skautowskie, w tym Związek Harcerzy Rzeczpospolitej Polskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~czuwaj 27-02-2006 22:10
kilka lat bylem w harcerzem i wszystko bylo ok popieram druha late!!
~Rys 28-02-2006 2:12
Jeszcze wiecej zachwytu i wprowadzenie przepisow i zwyczajow z zachlysnietej przyjaznia ameryki i juz mamy RZAD na poziomie West Texsas, jeszcze troche beda feministki a nasze dzieci bez kalkulatora nie beda wiedzialy ile jest 2 x 2. Boze jak to dobrze, ze dorastalem i otrzymalem socjalistyczne wychowanie w ktorym nauczyli mnie chociazby prostego slowa - przepraszam -.
~Marce(L) 28-02-2006 17:12
harcerstwo to w tych czasach to zboczenie. Tzn taki harcerzyk jest tak przez rówieśników postrzegany. inni na baletach imprezy itp a taki harcerz w lesie no chyba ze ma seksi druzynowa hehehehe Harcerstwo dobra sprawa ale to trzeba lubic............

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group