Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10409
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szczecin: Gwizdek nieprzychylny dla rezerw Carlosu

Poniedziałek, 15 grudnia 2008, 3:17
Aktualizacja: Środa, 17 grudnia 2008, 2:34
Autor: Mateusz Banaszak
Szczecin: Gwizdek nieprzychylny dla rezerw Carlosu
Rezerwy Carlosu bez swojej liderki – Małgorzaty Buklarewicz, która nie mogła wystąpić w tym meczu radziły sobie bardzo dobrze. Szkoda, że o końcowym wyniku, przesądziły fatalne decyzje sędziowskie
Fot. archiwum Jelonka
Drugiej porażki z rzędu doznały rezerwowe Carol Astol Jelenia Góra. Po „gwizdkowym skandalu” podopieczne Dili Samadowej uległy w Szczecinie Pogoni Handball 24:29.

Trudno było wskazać zwycięzcę w tym meczu, w ciągu niemal całego spotkania trwała zacięta walka pomiędzy obydwoma zespołami. Jednak w lepszej sytuacji były zawodniczki Carlosu, które grały w przewadze, ponieważ szczecińska zawodniczka – Urszula Stefanowicz po brutalnym faulu, otrzymała czerwoną kartkę i do końca oglądała mecz z trybun. Niestety o zwycięstwie nie zdecydowała wyższość jednej drużyny nad drugą, lecz decyzje sędziowskie, które całkowicie popsuły poziom sportowy tej rywalizacji.

To sędziowie ograbili „nasze” dziewczyny z szans na końcowy sukces. Przez większość część gry, toczyła się wyrównana sportowa rywalizacja. Po pierwszej połowie, gospodynie nieznacznie prowadziły dwoma bramkami 13:11, ale to co działo się w drugiej odsłonie zasługuje na gwizdy i pogardę.
W końcówce spotkania, jeleniogórzanki zbliżyły się do rywalek na jedną bramkę, przegrywając zaledwie 19:20.

Później niestety istnieli już tylko sędziowie, którzy wiedzieli co zrobić, aby nie dać szans zawodniczkom Carlosu na wygraną w tym meczu. Niezrozumiałe decyzje, ulepszone wysyłaniem naszych dziewczyn na ławkę kar za przewinienia, których najlepsi sędziowie nie byliby w stanie się ich dopatrzeć to nie jedyne skandaliczne decyzje arbitrów tego dnia. Dodatkowo na trzy minuty prze końcem spotkania sędziowie wysłali aż trzy jeleniogórskie zawodniczki na ławkę kar, co spowodowało że na parkiecie oglądaliśmy walkę Dawida z Goliatem – sześć szczecińskich zawodniczek przeciwko trzem z Jeleniej Góry. W tej sytuacji jeleniogórzanki nie mogły nic więcej zrobić jak tylko się bronić.

Słuszne pretensje zawodniczek i trenerki Carlosu, lecz na nic to się zdało w starciu z nieobliczalnymi sędziami tego spotkania, którzy byli przekonani o swojej racji. Wszystko to przełożyło się na porażkę rezerw Carlosa 25:29

Pogoń Handball Szczecin - Carlos Astol II Jelenia Góra 29:24 (13:11)

Pogoń Handball: Baranowska, Yilmaz - Naumienko 9, Dutkowska 6, Piontke 4, Huczko 3, Słowik 2, Andrzejewska 2, Kicińska 2, Gryglicka 1, Kucharska 0, Stefanowicz 0, Szymczak 0.

Carlos Astol II: Skompska, Kozłowska, Ślusarczyk 10, Przybysz 5, Polonkai 4, Tajerle 2, Wasiucionek 2, Romanów 1, Stanisławiszyn, Konsur, Kubicka, Muras Marceluk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
87
Nigdy
24%
Rzadko
46%
Czasami
16%
Często
14%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group