Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7191
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gwiazdy wypromują po raz dziewiętnasty

Środa, 8 lutego 2012, 9:05
Aktualizacja: 9:05
Autor: Agrafka
W najbliższy piątek, 10 lutego, w Filharmonii Dolnośląskiej rozpocznie się XIX Ogólnopolski Festiwal „Gwiazdy Promują” pod patronatem prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły. Impreza będzie podzielona na pięć części: „Mistrz i jego następcy”, „Perkusyjne fajerwerki”, „Od Schuberta do Ravela”, „Idą wspaniali młodzi”, „Przeboje muzyki hiszpańskiej”.

Ideą festiwalu jest promocja utalentowanych, młodych muzyków, których osiągnięcia zachwalane są w sposób szczególny przez mistrzów, utytułowanych pedagogów uczelni muzycznych. W tej konfrontacji często można dostrzec rozwój adepta muzyki i jego drogę ku perfekcji.

W piątek o godz. 19.00 rozpocznie się koncert „Mistrz i jego następcy” pod dyrekcją Marka Pijarowskiego w wykonaniu: Marcin Baranowski (skrzypce), Andrzej Gębski (skrzypce), Stanisław Podemski (skrzypce), Anna Orlik (skrzypce) z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. W programie Romuald Twardowski – Fantazja hiszpańska na skrzypce i orkiestrę, Niccolo Paganini – I Koncert skrzypcowy D-dur op. 6, Barbara Kaszuba – Remembrance of Janusz Korczak na skrzypce solo, Piotr Czajkowski – Koncert skrzypcowy D-dur op. 35. Bilety w cenie 30 zł i 20 zł.

W sobotę o godz. 18.00 zabrzmią „Perkusyjne fajerwerki” w wykonaniu Stanisława Skoczyńskiego (perkusja) i Hob-Beat Duo w składzie Magdalena Kordylasińska, Miłosz Pękala (perkusja). W programie Iannis Xenakis i Toru Takemitsu. Bilety w cenie 30 zł i 20 zł.

15 lutego o godz. 19.00 odbędzie się koncert „Od Schuberta do Ravela” w wykonaniu: Szymon Krzeszowiec (skrzypce), Wojciech Świtała (fortepian). Artyści wykonają Rondo brillante Franza Schuberta, Sonatę (1097) Maurice Ravela, sonatę d-moll op. 121 Roberta Schumanna. Bilety w cenie 20 zł i 10 zł.

„Idą wspaniali młodzi” to tytuł kolejnego z koncertów, podczas którego wystąpią: Małgorzata Wasiucionek (skrzypce), Antoni Lichomanow (fortepian), Aleksander Tomaszkiewicz (wiolonczela), a także Martyna Kaźmierczak (fortepian). Muzycy wykonają utwory Maurice’a Ravela, Oliviera Messiaena, Richarda Straussa, Roberta Schumanna. Impreza rozpocznie się o godz. 19.00, a bilety kosztują jedynie 10 zł.

17 lutego o godz. 19.00 odbędzie się ostatni koncert z festiwalu „Gwiazdy Promują” pod nazwą „Przeboje muzyki hiszpańskiej”. Pod dyrekcją Tomasza Bugaja zagrają: Piotr Zaleski (gitara), Wojciech Jurkiewicz (gitara), Bartosz Wesołowski (gitara), a także Joanna Zawiślak (gitara) z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. W programie Mikołaj Rimski-Korsakow – Kaprys hiszpański op. 34 Joaquin Rodrigo – Concierto Andaluz, Manuel de Falla – Trójgraniasty kapelusz (El sombrero de tres picos).

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group