Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7568
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region Jeleniogórski: Grzmotnęły marcowe pioruny – alarm przeciwopowodziowy

Sobota, 1 marca 2008, 9:55
Aktualizacja: Niedziela, 2 marca 2008, 8:17
Autor: TEJO
Region Jeleniogórski: Grzmotnęły marcowe pioruny – alarm przeciwopowodziowy
Fot. TEJO
Nad Kotliną Jeleniogórską przeszła nawałnica, która przyniosła pierwszą w tym roku burzę. Wzrósł poziom wód w rzekach. Synoptycy wciąż ostrzegają przed silnym wiatrem. Prezydent miasta wprowadził alarm przeciwpowodziowy. Pod wieczór stan wody w rzekach zaczął opadać. Wieści aktualizujemy na bieżąco.

Na Śnieżce wichura ma osiągnąć prędkość ponad 200 km na godzinę. W Jeleniej Górze wieje od samego rana. Wichura jeszcze nie spowodowała znacznych szkód, ale strażacy wciąż są w gotowości. W Mysłakowicach pożarników zaalarmowali mieszkańcy zaniepokojeni naruszonym przez wiatr drzewem. Konary zostały wycięte

Po godzinie 18 drzewo zwaliło się pod naporem wiatru na linię energetyczną w Goduszynie. Drzewo runęło także przy ul. Grunwaldzkiej w Jeleniej Górze. Interweniowali strażacy oraz pogotowie energetyczne. Wichura spowodowała sporo uszkodzeń lokalnych linii napowietrznych w wielu miejscowościach Kotliny Jeleniogórskiej.

Sztab antykryzysowy monitoruje stan wody w Bobrze i Kamiennej. Prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski wprowadził stan alarmu. Tradycyjnie już w takich sytuacjach, Kamienna wystąpiła z brzegów w Cieplicach. Ulica Ludowa jest nieprzejezdna. Woda podchodzi coraz bliżej budynków mieszkalnych. Na Mieszka I strażacy rozwinęli rękawy przeciwpowodziowe, by uchronić przed zalaniem cmentarz.

Były także kłopoty z przejazdem za Piechowicami w kierunku Szklarskiej Poręby na wysokości wodospadu Szklarka. Ruchem kieruje policja i straż pożarna.
Najmocniej ma wiać i padać w nocy z soboty na niedzielę. Jutro wiatr powoli będzie słabnąć, a opady deszczu – zanikać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group