Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 2565
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Grosik na radość na szpitalnym łóżku

Wtorek, 2 grudnia 2008, 16:09
Aktualizacja: Czwartek, 4 grudnia 2008, 9:58
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Grosik na  radość na szpitalnym łóżku
Fot. Archiwum
W Szpitalu Wojewódzkim w Jeleniej Górze w ramach akcji „Zostań z nami Świętym Mikołajem” trwa zbiórka pieniędzy, które zostaną przeznaczone na zakup kolorowej pościeli oraz pomp infuzyjnych na odział dziecięcy. Pomóc może każdy. Wystarczy przyjść do szpitala i wrzucić do jednej z puszek pieniądze zbierane przez wolontariuszy PCK.

To już szósta edycja mikołajkowej akcji, którą co roku przeprowadzają służby mundurowe: straż miejska, straż pożarna i policja, a także Stowarzyszenie Pomocy Chorym Dzieciom Przy Oddziale Dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze i wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża.

W tym roku pieniądze do specjalnie oznakowanych puszek od 1 do 18 grudnia zbiera czwórka uczniów z Gimnazjum nr 4, którzy jako wolontariusze działają również w Polskim Czerwonym Krzyżu. Pieniądze zbierane są w holu i na terenie całego szpitala w godzinach od 10.30 do 13.30. Drobne datki dają przede wszystkim osoby odwiedzające swoich chorych na oddziałach szpitala. Nie brakuje jednak i tych, którzy do szpitalnego holu przychodzą tylko po to, by wrzucić dar do puszek.

Nie mam w szpitalu nikogo, ale w ubiegłym roku leżała tu moja wnuczka, przez co dowiedziałam się o akcji – mówi pani Daniela Chrubiel. Widziałam jak bardzo potrzebne są te pieniądze, dlatego pomagam.
Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na zakup kolorowej pościeli na oddział pediatryczny i sprzęt medyczny.

– Jeśli wystarczy środków kupimy również śpiochy i kaftaniki dla dzieci – mówi Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom Przy Oddziale Dziecięcym Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze. – Bardzo potrzebne są nam również pompy infuzyjne, pompa kroplówkowa, aparaty do mierzenia ciśnienia czy termometry na podczerwień, dlatego przyda się nam każda złotówka. W imieniu całego zespołu serdecznie dziękuję za pomoc wszystkim, którzy choćby najmniejszym datkiem włączyli się do akcji.

W ubiegłym roku podczas mikołajkowej zbiórki w Szpitalu Wojewódzkim zebrano około tysiąca złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group