Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 5667
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj/Jelenia Góra: Grand Prix w Opolu dla „Gzygzaka” z ODK

Poniedziałek, 10 czerwca 2013, 6:42
Aktualizacja: 7:19
Autor: Manu
Kraj/Jelenia Góra: Grand Prix w Opolu dla „Gzygzaka” z ODK
Fot. MOK Opole/Organizator
W minioną sobotę (8 czerwca) działająca w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu Dziecięca Grupa Teatralna „Gzygzak” wróciła z czternastej edycji Ogólnopolskiego Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY 2013 w Opolu z nagrodą Grand Prix za spektakl „Kto ty jesteś? Polak mały! – czyli wariacje polskie” w reżyserii i scenografii Jacka Paruszyńskiego, na co dzień aktora Teatru im. Norwida.

Forum zostało zorganizowane przez Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu i dofinansowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje”.

To druga nagroda Grand Prix dla tego przedstawienia, po otrzymanej niedawno Grand Prix w kategorii dziecięcej podczas realizowanego projektu „Moje Karkonosze. Polsko-czeskie warsztaty teatralne”, połączonego z pokazem pracy warsztatowej w Zdrojowym Teatrze Animacji, a organizowanego przez ODK na Zabobrzu.

Dziecięca grupa teatralna „Gzygzak” działa w ODK od jedenastu lat. W tym roku zespół pracuje w nieco zmienionym składzie. Spektakl „Kto ty jesteś? Polak mały! – czyli wariacje polskie” powstał na podstawie tekstów poetów polskich i dzieci z zespołu.

Nagrodzone przedstawienie będzie można zobaczyć 17 czerwca br. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group