Wtorek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3865
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gospodarstwa na szóstkę z plusem

Wiadomości: REGION
Środa, 10 czerwca 2009, 8:13
Aktualizacja: 8:13
Autor: Angela
Fot. ....
Tomasz Szpila z Kraśnika Dolnego, Kazimierz Jochymek z Bukówki i Józef Żałobniak z Sokołowca to zwycięzcy konkursu regionalnego etapu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2009”. Pokonali oni 20 innych właścicieli gospodarstw indywidualnych z byłego województwa jeleniogórskiego. Nagrodą w etapie centralnym jest ciągnik.

W 23 gospodarstwach, które zgłosiły się do regionalnego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2009”, organizatorzy sprawdzali szeroko pojęte bezpieczeństwo, a więc sprawność i zabezpieczanie maszyn, urządzeń, odpowiednie ogrodzenie gospodarstwa, przeszkolenie pracowników, obsługę zwierząt, a nawet odpowiednie zabezpieczenie terenu, gdzie są psy.

– Musimy pamiętać, że indywidualne gospodarstwo rolne jest to otwarty zakład pracy gdzie mamy do czynienia z różnymi niebezpieczeństwami. Zagrożeniem mogą być zwierzęta, choroby odzwierzęce, maszyny, urządzenia, spawalnie, stolarnie i wiele innych. Są to zagrożenia nie tylko dla obsługi czyli samego gospodarza i pracowników, ale również całej rodziny, przechodniów, osób z zewnątrz i przede wszystkim dzieci – mówi Lesław Mandrak, nadinspektor pracy w Okręgowym Inspektoracie Pracy we Wrocławiu.

Trzeba zaznaczyć, że duży procent wypadków przy pracy odbywa się z udziałem dzieci. Lada moment nieletni dodatkowo zaczną przyjeżdżać na wieś na wakacje i od tego jak będzie dane gospodarstwo funkcjonować, będzie zależało ich bezpieczeństwo.

Trójka zwycięzców w czerwcu będzie ponownie wizytowana przez organizatorów konkursu pod kątem spełniania wymogów wyznaczonych przez wojewódzki szczebel konkursu.

Gospodarstwo Tomasza Szpili z Kraśnika Dolnego jest przez nas typowane do dalszych etapów konkursu – mówi Jarosław Branicki z Państwowej Inspekcji Pracy, radca ds. poradnictwa technicznego. Spełnia ono wszystkie normy bezpieczeństwa i higieny pracy, jest pięknie zagospodarowane, zabezpieczone i
oznaczone.

Nagrodą główną w ogólnopolskim etapie konkursu będzie ciągnik. Na szczeblu regionalnym zwycięzcy mogli wybrać sobie sami nagrody za wskazaną kwotę.
Organizatorem ogólnopolskiego konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2009” jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Państwowa Inspekcja Pracy. Patronat honorowy nad konkursem piastuje Prezydent RP.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~olo 10-06-2009 8:55
Ciekawe czy to będzie czarny ciągnik, alufelgi ,ciemne szyby ..........
~toco? 10-06-2009 13:10
Brawo Jarek - tylko przeczytaj !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group