Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 4913
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Góry śmieci na brzegach Kamiennej

Czwartek, 15 marca 2018, 6:58
Aktualizacja: 22:27
Autor: WAC
Jelenia Góra: Góry śmieci na brzegach Kamiennej
Fot. Użyczone/Czytelnik
O stertach śmieci zalegających na brzegach rzeki Kamiennej pomiędzy ulicą Kasprowicza, a sklepem Aldi poinformował mieszkaniec Jeleniej Góry pan Janusz.

- Od niedawna mieszkam w Jeleniej Górze i niemal na każdym spacerze napotykam takie oto niespodzianki – pisze w mailu opatrzonym zdjęciami, który przysłał do naszej redakcji z pytaniem, czy jest szansa, żeby to posprzątać.

Jak mówi rzecznik prasowy Straży Miejskiej Artur Wilimek, o każdym dzikim wysypisku śmieci należy poinformować Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta lub Straż Miejską. - W takiej sytuacji pojedziemy na miejsce, aby sprawdzić sygnał i postarać się ustalić kto podrzucił nieczystości – kontynuuje A. Wilimek. Potem ich usunięcie jest zlecane Miejskiemu Przedsiębiorstwu Gospodarki Komunalnej.

- Korzystając z poprawiającej się pogody służby miejskie już od kilku tygodni dokonują kontroli i oczyszczania miejsc, w których powstają dzikie wysypiska odpadów – dodaje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta. - W okresie ostatnich 30 dni oczyszczono m.in. zieleniec u zbiegu ulic Cieplickiej/Domeyki, skarpę przy u. Tabaki, okolice sklepu przy ul. Staszica, teren zielony u zbiegu ulic Cieplicka/Zjednoczenia Narodowego, ul. Wodna za dawną siedzibą ZGKiM, Cmentarna przy ul. Wolności, teren zielony przy PCK oraz u zbiegu ulic Zjednoczenia Narodowego/Rataja oraz pobocza drogi z Goduszyna do Siedlęcina. Natomiast w najbliższym czasie będą uprzątane m.in. rejony ulic: Lubańska/Jagiellońska (parking), pobocza Karkonoskiej i Pakoszowskiej oraz dalszy ciąg drogi Goduszyn-Siedlęcin, Staszica (okolice sklepu), pobocza ul. Św. Katarzyny oraz teren zielony przy ul. Orlej 12 - wylicza.

- To nie jest cały zakres naszych zadań – mówią urzędnicy z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Są bowiem miejsca, które zostają obłożone śmieciami nagle i w dużej ilości, tam więc musimy podejmować interwencje. Jest kilkanaście miejsc, „tradycyjnie” mających funkcje dzikich wysypisk, w niektórych montujemy fotopułapki i identyfikujemy niektórych sprawców. To nie jest jednak droga do czystości w mieście, bo póki mieszkańcy nie będą rozumieć, że można wyrzucić śmieci do kubła, to żadne sprzątanie nie rozwiąże problemu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1159
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group