Środa, 29 marca
Imieniny: Helmuta, Wiktoryny
Czytających: 7762
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Górskie smaki pod Wieżą Książęcą

Poniedziałek, 3 lipca 2017, 7:45
Aktualizacja: Wtorek, 4 lipca 2017, 6:45
Autor: Joanna
Region: Górskie smaki pod Wieżą Książęcą
Fot. Joanna
W otoczeniu średniowiecznej Wieży Książęcej w Siedlęcinie w ciągu roku dużo się dzieje. Organizowane są liczne koncerty muzyki dawnej, wydarzenia kulinarne, ale przede wszystkim, w każdą sobotę odbywa się tu targ, podczas którego oferowane są produkty wytwarzane przez lokalnych gospodarzy.

Jeżeli poszukujecie zdrowych, lokalnych produktów spożywczych, których nie dostaniecie w marketach, powinniście wybrać się do Siedlęcina. Tam lokalni producenci oferują swoje spożywcze oraz rękodzielnicze wyroby. Każdy, kto jest zwolennikiem żywności ekologicznej z pewnością znajdzie tam coś dla siebie .

Przy Wieży Książęcej co sobotę (z wyjątkiem dni świątecznych) w godzinach od 10.00 do 14.00 w sezonie, odbywa się targ rolny pod nazwą „Górskie Smaki”. Wraz z nadejściem lata, oprócz stale proponowanych wyrobów, pojawiły się również te wytwarzane z owoców i warzyw sezonowych. Obecnie kupić można wiele przetworów między innymi z truskawek, są to głównie syropy i dżemy.

Standardowo kupicie tu wyroby mięsne, sery, nalewki, miody czy pieczywo. Niektórzy gospodarze mają w ofercie dania na ciepło, ale trzeba się spieszyć, ponieważ cieszą się dużym zainteresowaniem. Znaleźć tu można nawet takie rzadkie wyroby, jak kiszona cytryna. – Jest doskonała do ryb, kaszy kuskus czy białego mięsa – tłumaczy oferująca produkt.

Gospodarze mają w swojej ofercie również drobne wyroby rękodzielnicze. Ponieważ nadszedł okres letni pojawiły się, cieszące się zainteresowaniem sadzonki ogrodowe krzewów owocowych i roślin ozdobnych. Wszystkie stanowiska są utrzymane w tradycyjnym, wiejskim klimacie. Targ rolny jest wydarzeniem już cyklicznym, organizowanym przez Stowarzyszenie „Wieża Książęca w Siedlęcinie”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
46
Tak, to odpowiedzialna praca
13%
Dostają trochę za dużo
22%
Dostają o wiele za dużo
26%
To oburzające ile zarabiają
39%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group