Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5202
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gorące serca w darze maluchom

Poniedziałek, 1 czerwca 2009, 17:24
Aktualizacja: 17:26
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Gorące serca w darze maluchom
Fot. Angela
4 tysiące złotych od Stowarzyszenia Producentów na Rzecz Ochrony i Korekcji Wzroku oraz kilkanaście samochodów, lalek i zestawów do gier i zabaw od jeleniogórskiej policji – takie prezenty otrzymały w dniu swojego święta wychowankowie Domu Dziecka TIS w Jeleniej Górze.

Chociaż pieniądze do placówki trafiły już jakiś czas temu, dzisiaj odbyło się ich uroczyste przekazanie, na które z ramienia stowarzyszenia przybyli Jan Koprowski oraz Magdalena Sadowska. Towarzyszyła im również Bogumiła Zbyszyńska z JZO, które systematycznie wspiera Dom Dziecka TIS . Jak mówi Jan Koprowski, członek Stowarzyszenia Producentów na Rzecz Ochrony i Korekcji Wzroku, instytucja przekazała maluchom pieniężny prezent pierwszy i niestety ostatni raz.

– Stowarzyszenie jest obecnie w likwidacji, a ja pełnię funkcję likwidatora tego stowarzyszenia i od dzisiaj oficjalnie przestało funkcjonować – mówił dzisiaj Jan Koprowski. Jednak kiedy stowarzyszenie było w fazie likwidacji, jego członkowie podjęli decyzję, że wszystkie środki, jakie udało nam się zgromadzić i które zostały, przekażemy na wspieranie dzieci. W związku z tym, że stowarzyszenie utrzymywało się ze składek, wszystkie przekazane pieniądze pochodzą z kieszeni członków.

Kwotę przeznaczoną przez stowarzyszenie dyrekcja placówki już wykorzystała na sześciodniowy wyjazd podopiecznych do Przesieki oraz wymalowanie ścian na pierwszym piętrze.
– Pogoda nam dopisała, dzieci wróciły do odnowionych sal wypoczęte i szczęśliwe – mówiła Żaneta Babul, dyrektor Domu Dziecka TIS w Jeleniej Górze. – Są instytucje oraz osoby prywatne, które wspierają nas jak mogą i wszystkim za to serdeczne dziękujemy z całego serca w imieniu swoim i podopiecznych.

Podziękowania dyrekcja placówki przekazała również jeleniogórskiej policji. Funkcjonariusze już czwarty rok z rzędu zorganizowali między sobą zbiórkę i za zebraną kwotę kupili podopiecznym mnóstwo prezentów.
– Można powiedzieć, że sprawujemy patronat nad tą placówką i prezenty przynosimy tu nie tylko w dniu dziecka, ale tez podczas innych okoliczności – mówił komendant jeleniogórskiej policji insp. Zbigniew Ciosmak. – Poza tym starsze dzieci uczymy zachowania na ulicy, w szkole, na przerwach, rozmawiamy z nimi i często do nich przyjeżdżamy.

W tym roku w ramach dnia dziecka, maluchy zażyczyły sobie samochody, lalki i zestawy do majsterkowania i takie upominki od nas otrzymali.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1396
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group