Czwartek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8090
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

GOPR: w górach będzie niebezpiecznie, wycieczki niewskazane

Wiadomości: Region
Wtorek, 29 stycznia 2013, 11:20
Aktualizacja: 11:27
Autor: Angela
Ratownicy Karkonoskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ostrzegają, że jutro i pojutrze (30–31.01) w górach będzie wiał bardzo silny wiatr. – Ostrzegamy, że wędrówki w wyższe partie Karkonoszy mogą być bardzo niebezpieczne – mówi Krzysztof Rajkowski, ratownik GOPR. – Przypominamy też, że od kilku dni obowiązuje II stopień zagrożenia lawinowego – dodają.

Obecnie w górach jest ślisko, ale śniegu jest niewiele. Największa warstwa to 80 cm na Śnieżce. Z każdym dniem sytuacja się jednak zmienia. Ciepły wiatr topi śnieg i powoduje oblodzenia. Według prognoz pogody jutro i pojutrze, w wyższych partiach gór może być naprawdę niebezpiecznie.

- Zapowiadane są huraganowe wiatry np. w okolicach Śnieżnych Kotłów, gdzie turyści mogą zostać do tych kotłów wrzuceni siłą podmuchu. Trudne warunki są również na szlakach, gdzie w wielu miejscach wiatr naniósł półmetrowe zaspy. Podmuchy wiatrów mogą też utrudniać oddychanie i osłabiać organizm, dlatego na dwa najbliższe dni odradzamy wędrówki w górach. Zalecamy śledzenie bieżących komunikatów o sytuacji pogodowej w Karkonoszach – dodaje Krzysztof Rajkowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group