Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 5247
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stara Kamienica: Gmina wybuduje budynek socjalny

Wtorek, 27 lipca 2021, 8:16
Autor: WAC
Stara Kamienica: Gmina wybuduje budynek socjalny
Fot. WAC
Gmina Stara Kamienica złożyła wniosek o dotację na budowę budynku socjalnego z rządowego programu bezzwrotnego finansowego wsparcia budownictwa prowadzonego przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Dom socjalny ma być postawiony przy jednym z budynków komunalnych w Kopańcu. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w gminie Stara Kamienica.

Mamy już pozwolenie na budowę i czekamy na rozstrzygnięcie naszego wniosku złożonego do BGK - mówi wójt gminy Stara Kamienica Mariusz Marek. - Myślę, że w sierpniu będziemy wiedzieli, czy dostaliśmy środki. Jeśli tak się stanie to jeszcze w tym roku planujemy rozpoczęcie inwestycji. W gminie jest aktualnie duże zapotrzebowanie na mieszkania socjalne i na pewno będziemy się dalej w tym kierunku rozwijać, planując kolejne inwestycje.

Dodajmy, że Gmina Stara Kamienica jest w trakcie urządzania w Barcinku pierwszego na swoim terenie mieszkania chronionego. Lokal, w którym będzie mogła czasowo zamieszkać osoba niepełnosprawna intelektualnie będzie gotowy za 2 – 3 miesiące. Samorząd gminy na realizacje tego zadania otrzymał wsparcie od Wojewody Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

6
43%
Cieszy
5
36%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
14%
Złości
1
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
971
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group