Piątek, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 10275
Zalogowanych: 41
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Głosujesz gdzie indziej, pamiętaj o zaświadczeniu

Czwartek, 17 czerwca 2010, 8:08
Aktualizacja: 9:24
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Głosujesz gdzie indziej, pamiętaj o zaświadczeniu
Fot. ....
Jeleniogórzanie, którzy w dniu wyborów będą poza miejscem zameldowania, a chcieliby oddać swój głos na kandydata na nowego prezydenta Polski, do piątku (18 czerwca br.) mają czas na pobranie stosownego zaświadczenia z urzędu miasta. Dotyczy to również innych głosujących z całej Polski.

Jak mówi Leszek Wierzbicki, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Jeleniej Górze prawo daje możliwość głosowania poza miejscem zameldowania, ale pod pewnymi warunkami. Jednym z nich jest posiadanie odpowiedniego zaświadczenia uprawniającego nas do oddania głosu w innej miejscowości. Na jego pobranie mamy czas do 18 czerwca. Po tym terminie, albo zagłosujemy w miejscu zameldowania, albo nie będziemy mogli czynnie uczestniczyć w wyborach.

– W Jeleniej Górze takich zaświadczeń wydaliśmy około 840 i wydajemy je na bieżąco do piątku do godziny 16.00 czyli do zamknięcia urzędu. Osoba ubiegająca się o takie zaświadczenie musi przyjść do nas z dowodem osobistym i złożyć wniosek o wydanie dokumentu. Jest również możliwość udzielenia pełnomocnictwa innej osobie, która odbierze za nas to zaświadczenia.

– Wówczas na wniosku o wydanie zaświadczenia wnioskodawca musi zaznaczyć swój nr PESEL i dane osoby upoważnionej do odebrania zaświadczenia. Wniosek musi być jednak podpisany własnoręcznie przez wnioskodawcę – mówi Leszek Wierzbicki, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Na podstawie tego zaświadczenia wyborcy mogą głosować w Polsce i poza jej granicami. Do minionego czwartku osoby z poza Jeleniej Góry, które chciałby wziąć udział w wyborach w stolicy Karkonoszy mogły dopisywać się do list wyborczych. Z tego prawa skorzystało 134 osoby.

Ogłoszenia

Czytaj również

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
617
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Aktualności
Ulewa w Jeleniej Górze
 
Aktualności
Fajfy Cieplickie – potańczyli przed deszczem
 
Kultura
Wystartowało Lwóweckie Lato Agatowe
 
Kultura
Teatry uliczne – Busker Tour 2024
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group