Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 10905
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gitarowa i śpiewająca wizytówka "Muflona"

Piątek, 1 czerwca 2018, 10:34
Aktualizacja: Sobota, 2 czerwca 2018, 7:58
Autor: MDK "Muflon"
Jelenia Góra: Gitarowa i śpiewająca wizytówka "Muflona"
Fot. MDK Muflon
W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury „Muflon” w Jeleniej Górze – Sobieszowie odbyła się Muzyczna Wizytówka, czyli pokaz pracy warsztatowej pracowni muzycznej i wokalnej. Pokaz prowadził Piotr Sobota.

W części pierwszej pokazu wśród uczestników pracowni muzycznej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy Tadeusza Tomalaka w towarzystwie instruktorów Piotra Soboty i Dawida Jędrzejczyka oraz gitarzystki: Paulinę Książkiewicz i Martynę Korcala, które zagrały temat z utworu ZZ Top, z partią solową i elementami improwizacji. Następnie dziewczyny zagrały „Kiedy byłem małym chłopcem”, tym razem z Pauliną na perkusji.

Wysłuchaliśmy dwóch utworów w wykonaniu Bernarda Szmytkie: bluesowej piosenki „Bo jak nie my to kto” z repertuaru Mroza oraz energetyczne „Bo jo cie kochom” z repertuaru De Press.

Malwina Dynowska wystąpiła solo, zagrała i zaśpiewała dwie piosenki Elektrycznych Gitar: „Człowiek z liściem na głowie” i „To już jest koniec”. Amelia Kulaszko, także zagrała na gitarze akustycznej i wykonała utwór „Barcelona” grupy Pectus. Luka Heider zagrał w tercecie z instruktorami Dawidem Jędrzejczykiem i Piotrem Sobotą.

Zwieńczeniem prezentacji pracowni muzycznej było wspólne wykonanie przez połączone siły sekcji perkusyjnej i gitarowej hitu Jimiego Hendriksa „Hey Joe”, gdzie sekcję rytmiczną reprezentowali: Karina Grzech i Jakub Korczak, zaś sekcję gitarową, Krystian Oleksów, Luka Heider, Paulina Książkiewicz, Martyna Korcala i Malwina Dynowska, Tadeusz Tomala oraz instruktorzy.

W części drugiej pokazu wśród uczestników pracowni wokalnej MDK „Muflon”, prowadzonej przez Annę Kosę-Sweklej usłyszeliśmy: Wiktorię Kostyra w utworze „Graj” z repertuaru Kasi Popowskiej, Michell Dechavanel w piosence ZAZ „Eblouie par la nuit”, Kamil Wiecha zaśpiewał przebój „Byle jak” z repertuaru Margaret, a Helena Korczycka wystąpiła w utworze „Beliver”, piosence amerykańskiego zespołu Imagine Dragons.

Muzyczna Wizytówka ukazała jak bardzo rozwijają się sekcje muzyczna i wokalna MDK „Muflon”, a prezentacje postępów ich uczestniczek i uczestników, z roku na rok, zamieniają się we wzruszający koncert.

Impreza dofinansowana z budżetu miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group