Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 8218
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gimnazjum nr 2. Wygaszanie czy likwidacja?

Czwartek, 15 marca 2012, 8:16
Aktualizacja: Piątek, 16 marca 2012, 8:01
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Gimnazjum nr 2. Wygaszanie czy likwidacja?
Fot. RED
Gimnazjaliści z “dwójki” – szkoły, która po decyzji rady miejskiej nie przeprowadzi już naboru – napisali do samorządowców list dotyczący skutków wygaszania tej placówki.

- Jesteśmy przekonani, że likwidacja szkoły jest rozwiązaniem niekorzystnym (…) umieszczenie ponad 180 uczniów w pozostałych gimnazjach doprowadzi do przepełnienia klas, wymusi naukę na II zmianę (…)” - pisze młodzież.

Samorządowcy podkreślają, że tego typu obawy są nieuzasadnione, bo wygaszanie nie oznacza automatycznej likwidacji. - Nie będzie tak, że jakikolwiek uczeń, który teraz do “dwójki” uczęszcza, będzie gdziekolwiek przeniesiony. Wszyscy uczniowie tego gimnazjum skończą w nim swoją edukację. Nie będzie tylko nowych przyjęć do pierwszej klasy, więc wizja przegęszczenia innych szkół na skutek przenosin kogokolwiek jest nieprawdziwa, o czym informowaliśmy wcześniej wszystkich – mówi Mirosława Dzika, zastępczyni prezydenta Jeleniej Góry.

Oczywiście “wygaszanie” nie jest tożsame z natychmiastową likwidacją. Oznacza jednak likwidację placówki przeciągniętą w czasie. “Dwójka” po wypuszczeniu w świat ostatnich absolwentów klas trzecich, po prostu przestanie istnieć. Według planów samorządu w budynku tysiąclatki przy ul. Sudeckiej (gdzie przez lata mieściła się Szkoła Podstawowa nr 14, a później – Gimnazjum nr 2) – będzie miała siedzibę Szkoła Podstawowa nr 7.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group