Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13541
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Gimnazjum nr 2. Wygaszanie czy likwidacja?

Czwartek, 15 marca 2012, 8:16
Aktualizacja: Piątek, 16 marca 2012, 8:01
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Gimnazjum nr 2. Wygaszanie czy likwidacja?
Fot. RED
Gimnazjaliści z “dwójki” – szkoły, która po decyzji rady miejskiej nie przeprowadzi już naboru – napisali do samorządowców list dotyczący skutków wygaszania tej placówki.

- Jesteśmy przekonani, że likwidacja szkoły jest rozwiązaniem niekorzystnym (…) umieszczenie ponad 180 uczniów w pozostałych gimnazjach doprowadzi do przepełnienia klas, wymusi naukę na II zmianę (…)” - pisze młodzież.

Samorządowcy podkreślają, że tego typu obawy są nieuzasadnione, bo wygaszanie nie oznacza automatycznej likwidacji. - Nie będzie tak, że jakikolwiek uczeń, który teraz do “dwójki” uczęszcza, będzie gdziekolwiek przeniesiony. Wszyscy uczniowie tego gimnazjum skończą w nim swoją edukację. Nie będzie tylko nowych przyjęć do pierwszej klasy, więc wizja przegęszczenia innych szkół na skutek przenosin kogokolwiek jest nieprawdziwa, o czym informowaliśmy wcześniej wszystkich – mówi Mirosława Dzika, zastępczyni prezydenta Jeleniej Góry.

Oczywiście “wygaszanie” nie jest tożsame z natychmiastową likwidacją. Oznacza jednak likwidację placówki przeciągniętą w czasie. “Dwójka” po wypuszczeniu w świat ostatnich absolwentów klas trzecich, po prostu przestanie istnieć. Według planów samorządu w budynku tysiąclatki przy ul. Sudeckiej (gdzie przez lata mieściła się Szkoła Podstawowa nr 14, a później – Gimnazjum nr 2) – będzie miała siedzibę Szkoła Podstawowa nr 7.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
528
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group