Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2161
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gimnazjum nr 2. Wygaszanie czy likwidacja?

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 15 marca 2012, 8:16
Aktualizacja: Piątek, 16 marca 2012, 8:01
Autor: Es
Fot. RED
Gimnazjaliści z “dwójki” – szkoły, która po decyzji rady miejskiej nie przeprowadzi już naboru – napisali do samorządowców list dotyczący skutków wygaszania tej placówki.

- Jesteśmy przekonani, że likwidacja szkoły jest rozwiązaniem niekorzystnym (…) umieszczenie ponad 180 uczniów w pozostałych gimnazjach doprowadzi do przepełnienia klas, wymusi naukę na II zmianę (…)” - pisze młodzież.

Samorządowcy podkreślają, że tego typu obawy są nieuzasadnione, bo wygaszanie nie oznacza automatycznej likwidacji. - Nie będzie tak, że jakikolwiek uczeń, który teraz do “dwójki” uczęszcza, będzie gdziekolwiek przeniesiony. Wszyscy uczniowie tego gimnazjum skończą w nim swoją edukację. Nie będzie tylko nowych przyjęć do pierwszej klasy, więc wizja przegęszczenia innych szkół na skutek przenosin kogokolwiek jest nieprawdziwa, o czym informowaliśmy wcześniej wszystkich – mówi Mirosława Dzika, zastępczyni prezydenta Jeleniej Góry.

Oczywiście “wygaszanie” nie jest tożsame z natychmiastową likwidacją. Oznacza jednak likwidację placówki przeciągniętą w czasie. “Dwójka” po wypuszczeniu w świat ostatnich absolwentów klas trzecich, po prostu przestanie istnieć. Według planów samorządu w budynku tysiąclatki przy ul. Sudeckiej (gdzie przez lata mieściła się Szkoła Podstawowa nr 14, a później – Gimnazjum nr 2) – będzie miała siedzibę Szkoła Podstawowa nr 7.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz

~dog 15-03-2012 8:43
a co z nauczycielami przedmiotów , będą wpadać na chwilę po nad godzinki .Rodzice zabierajcie swoje dzieci i to szybko!!!!!!!!!
~Michi 15-03-2012 9:25
Mirosław Wild ma rację! Z czasem wystarczy tylko umiejętność złożenia podpisu pod wnioskiem o zasiłek. Po co uczyć małolatów czegokolwiek, skoro nauka i tak idzie w Wald? Skutecznie wygaszono wiele miejsc pracy, to i szkołę można wygasić.
~lenin 15-03-2012 9:44
Co na to radna Anna Maria Ragiel?
~Tubylec 15-03-2012 10:51
Nie ma racji Pani M. Dzika. Jeżeli obecnie do szkoły uczęszcza 180 gimnazjalistów, to po jej wygaszeniu w ciągu 3 lat mniej więcej podobna liczba zasili inne gimnazja. Już w roku szkolnym 2012-2013, około 1/3 - czyli przyszli uczniowie 1 klasy trafią do innych szkół. Prosta matematyka. Możliwe są jedynie niewielkie różnice z uwagi na czynniki demograficzne. Tak więc uczniowie mają rację! za 3 lata klasy w innych gimnazjach będą ciaśniejsze. Będzie ciężko bo już teraz klasy np. w gimnazjum nr 1 liczą ponad 30 uczni. Nasuwa sie pytanie - jaki może być poziom nauczania i jakie są warunki pracy nauczycieli w tak licznych klasach. Gdzie są idee reformy systemu nauczania sprzed kilku lat? Szkoły miały być luźniejsze, miały być oddzielone dzieci starsze od młodszych itp.
~Tubylec 15-03-2012 10:53
c.d. Teraz popularne są zespoły szkolno-gimnazjalne. Taki ma też powstać w Sobieszowie. Po jego powstaniu będą w tej szkole dzieci od klas 0 podstawówki do klasy 3 gimnazjum, czyli w wieku od 6 do 16 lat, a w niedalekiej przyszłości od 5 do 16 lat. Przed reformą były w szkole dzieci od 7 do 15 lat. Jak zostaną przygotowane takie szkoły?! Kto dopilnuje te najmłodsze dzieci przed 16 letnimi rozwydrzonymi gimnazjalistami. czy ktoś o tym pomyślał? Najlepiej coś zlikwidować, cos połączyć i oszczędzać. Tylko jakie będą koszty społeczne takich oszczędności. Tworzymy jakiś Bangladesz a chcemy edukacyjnie gonić Europę. Panie prezydencie ! Pana kadencja trwa tylko 4 lata, ale to co pan w tym czasie zniszczy ciężko będzie naprawić przez następne 20 lat.
~ad 15-03-2012 11:10
ten lament o szkołę to walka nauczycieli o ciepłą posadkę,urlopik i ględzenie że młodzież jest zła i dla tego nie ma wyników,
~TakiKtoś 15-03-2012 11:12
A co z nauczycielami którzy zostaną pozbawieni pracy?!
~xyz 15-03-2012 11:21
do Tubylec - gratuluję nareszcie mądry wpis - też pytam gdzie jest istota reformy szkolnej , którą wprowadzano tworząc gimnazja ?!?
~Michi 15-03-2012 11:23
Próbną maturę z matematyki oblało w tym roku ponad 60% maturzystów, chociaż jej poziom nie wykraczał poza program nauczania szkoły podstawowej sprzed 20-u lat, a do zaliczenia wystarczyło 30% poprawnych odpowiedzi. Albo szkoła, albo nauczyciele, albo dzieci ... W każdym razie któryś z tych elementów nie działa prawidłowo. Ponieważ "lekarz" nie zacznie od siebie-eksperymentuje z diagnozą na podległych sobie istotach. I tak rodzą się zastępy inżynierów, którzy na III roku Politechniki zażarcie dyskutują o różnicy między volto-amperem, a watem (VA i W) dochodząc do wniosku, że nie ma żadnej. (na własne uszy słyszałem).
~pręgierz 15-03-2012 12:26
W pełni zgadzam się z "Michi" i "Tubylec"! Aż zastanawia fakt,jak można tak konsekwentnie NISZCZYĆ!! To przekracza kompetencje prokuratorów!!Tym powinien zająć się Międzynarodowy Trybunał Karny! To zakrawa na ZBRODNIE PRZECIWKO LUDZKOŚCI! Postawienie PRĘGIERZA pod Ratuszem,to półśrodek,który nie wystarczy!
~ 15-03-2012 13:27
Tubylec ma rację. Proszę teraz przedstawić program ochronny dla dzieci Sp 7 . W jaki sposób będą chronione przed gimnazjalistami z Gimnazjum 2??? Mają ich nauczyciele w klasach na 3 spusty pozamykać? Na przerwy nie wypus...ć? Czy myślicie, że od razu zapanuje sielanka i obie szkoły będą się kochać? Tylko patrzeć jak zaczną się bójki. Moje dziecko chodzi do siódemki tylko dlatego że po pierwsze ma blisko, po drugie ma mało liczną klasę. Jeśli jednak jego bezpieczeństwo zostanie zagrożone ( będzie nękane, zastraszane, itd) przez starszych uczniów z Gimnazjum to natychmiast je przeniosę. I tak pewnie postąpi więcej rodziców. I tym sposobem prezydent doprowadzi do samoistnej likwidacji ,,siódemki,, Brawo panie prezydencie za pomysłowość
~Nostradamus 15-03-2012 14:32
POlska to DZIKI kraj...
~:-D 15-03-2012 15:40
to jest dziwne ludzie nawet nie byliście w tej szkole a sie wypowiadacie ogarnijcie sie !!! szkoła jest zarąbista w klasach mamy dobre stosunki razem z nauczycielami każdy może odpowiedzieć i sie czegoś nauczyć a nie słyszycie głupoty i od razu zabierać dzieci ze szkoły to wszystko jest pogięte !!!! szkoła jest świetna każdy dogaduje sie i nie ma problemów jak inni słyszycie !!!!!!!!!!!!!!! na prawdę jak chcecie to se przepisujecie dzieci najlepiej do jedynki a na pewno czegoś sie naucza jak będą siedzieć w klasach z 30 osobami nie nie będzie można mieć prawa głosu !!!!! nie widzę problemu zeby wygaszać tej szkoly moim zdaniem ona powiną byc caly czas a nie najlepiej 7 podstawówka tu dać i 17\16 latki beda mieszali sie z 8 latkami ja jako uczeń tej szkoły nie wyobrażam se tego !!!!!!
~z~~ 15-03-2012 16:14
Dawniej podstawówka była ośmioklasowa i jakoś 7-latki dobrze funkcjonowały z 15 i 16-latkami. A ci drudzy jakoś też zachowywali sie lepiej. Obecnie w łączonych szkołach gimnazjaliści zachowują się lepiej, niż w osobnych gimnazjach (opinie rodziców i nauczycieli). Nie stać miasta na dopłaty do szkół, które świecić pustkami niedługo będą (niż na niżem idzie). Też mam dziecko w podstawówce i współczuję rodzicom dzieci z 7. Likwidacja szkoły, do której dziecko sie przyzwyczaiło to nic przyjemnego. Ale dlaczego nie zlikwiduje miasto NAJDROŻSZEJ szkoły w mieście, czyli SP 5??? Przecież mieszkańcy z Maciejowej i tak w większości zapisują dzieci do szkół w mieście.
~zzzzz 15-03-2012 17:11
powiem tak najlepiej laczyc i niby oszczedzac,ale dlaczego nie padnie propozycja zeby oszczedzic na etatach w urzedzie miasta urwac troche kase dla muzeum!!!przeciez poco skoro tam pracuja jego ludzie jego zona.moim zdaniem wysprzeda w tej kadencji co sie da poobsadza stolki swoimi i zrujnuje nam miasto!!!!!!byle wielka feta pt.900 lat jeleniej gory tylko zabraklo ponizej i zmarla smiercia naturalna bo byla juz za stara!!!
~magi234 15-03-2012 17:54
Jestem za ludzie to gimnazjum nie było dobre a dzieci coraz mniej z rocznika na rocznik .
~dzidek 15-03-2012 18:34
w końcu skończy się golgota jeleniogórska
~Nostradamus 15-03-2012 18:58
- szkoła jest zarąbista w klasach mamy dobre stosunki razem z nauczycielami - uuuu!!!! ... tutaj już jest PROKURATOR potrzebny!!!
~Juz niePolak 15-03-2012 19:32
Gasnie NAM miasto jak konczaca sie swieca. Tylko ubytki ,ubytki nic nie przybywa procz biedy, bezrobocia i bogacacej sie elity. Mamy ta niby demokracje ale.... wiadomo kto sie nia pasie w tym zdegradowanym miescie, jeszcze miescie. Wspolczuje mlodym, przed ktorymi przyszlosc to wielkie -JAKA???. Jestesmy na dnie, ale ono sie usowa pod nogami. Ja mam swoje lata, Komuna dawala mi prace, NOWI okradli ze skladek ZUS i godnosci na stare lata. Nie licze juz na poprawe. TO NIE CI LUDZIE POWINNI STEROWAC KRAJEM! Narod zostal ograbiony z dobr panstwowych. Zostalo GOWNO i nachapani naszym kosztem ktorzy maja wlasny biznes na kieszeniach ludzi. Olalem ten kraj.
~00000 15-03-2012 23:04
~Juz niePolak - nie wrzucaj wszystkich PRYWACIARZY do jednego worka, wielu z nich to bardzo pracowici ludzie prowadzący swoje niewielkie biznesy i harujący po nocach gdy ich pracownicy już dawno smacznie śpią. Nachapani to są ... ale starzy wyjadacze, przekręciarze przetargowi itd. Cało to miasto jest maksymalnie skorumpowane, wszystkie przetargi o których czytacie to WAŁKI, patenty są ciągle udoskonalane. Najprostsze są widoczne dla każdego z tych małych prywaciarzy, ale ich jest garstka i boją się ZUS'ów, US, Celników ... więc udają że nic nie widzą i przędą swój mały interesik. Robotnik nic nie zobaczy, nie rozumie jak to wszystko działa i bardzo łatwo to przed nim ukryć. Największą solą w oku obecnej władzy są mali przedsiębiorcy, drobni sklepikarze, usługodawcy itp. ONI WIDZĄ.
~N-l z pow. 16-03-2012 7:00
Nie staję w bronie moich kolegów po fachu, ale kierunek oszczędności jest przerażający... Tylko nauczyciele wiedzą jak istota w procesie nauczania jest wielkość klas. Liczne oddziały klasowe są akceptowalne tylko i wyłączie w szkołach ponadgimnazjalnch choć i tam mocno nie wskazane. W gimnazjach środowiskowych (rejonowych) gdzie w 30 osobowej klasie jest 5 zapalników (trudnych wychowawczo), 3 uczniów z obniżonymi wymaganiami i 6 dyslektyków i 4 uczniów z patologicznych rodzin praca jest bardzo trudna a indywidualizacja w zasadzie niemożliwa... nauczyciel większość czasu poświęca nautrzymanie dyscypliny a nie nauczanie... 20 osób w klasie to rozsądne maksimum jeżeli chcemy nauczać, indywidualizować i nie marnować talentów... amen.
~Wyborca 16-03-2012 7:49
Dobrze Wam tak. Niech każdy spojrzy w lustro i sobie powie w twarz, na kogo głosował. A na tę partię głosowali głównie ci, którzy mają dzieci w szkołach. Trzeba sobie wreszcie uświadomić, że głosując nie można sobie żartować. Przez 4 lata niekompetentna władza może wyrządzić wiele zła. Ja sobie patrzę w twarz z czystym sumieniem.
~szach 12-06-2013 7:33
Czy ktos wie jak nazywal sie pierwszy kierownik 14-tki?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group