Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 4427
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Gimnazjaliści „zawalili” na testach niemiecki

Wtorek, 25 czerwca 2013, 7:58
Aktualizacja: 8:04
Autor: Angela
Jelenia Góra: Gimnazjaliści „zawalili” na testach niemiecki
Fot. Archiwum
Wyższe, niż na Dolnym Śląsku (55,45) i nieco niższe, niż średnia krajowa (56,75) – takie są tegoroczne wyniki testów gimnazjalnych w Jeleniej Górze. Najlepiej wypadły: Gimnazjum przy ZSO nr 1 (79,00) oraz Gimnazjum nr 1 (65,5) i Społeczne Gimnazjum przy STO – Sobieszów (55,3). Najsłabiej napisali uczniowie „Dwójki” i „Piątki” i „Czwórki”. Cieszyć może fakt, że dwa nasze najlepsze gimnazja, zajmują czołowe miejsca w kraju, a Gimnazjum nr 3 połączone z Zespołem Szkół Elektronicznych wyraźnie podniosło swój poziom.

- Jelenia Góra na tle województwa wypadła dobrze, a nawet bardzo dobrze - mówił Paweł Domagała, naczelnik jeleniogórskiego wydziału edukacji i sportu. - To oczywiście duże uśrednienie, bo na wynik pracują trzy, cztery gimnazja. Jakieś konkretne odpowiedzi na pytania: jak wygląda sytuacja, które obszary należy poprawić w poszczególnych przedmiotach, daje dopiero przegląd zadań przedmiotowych. Z różnych dokumentów i opracowań widać, że w tym roku j. polski był łatwiejszy, niż historia i wos, zadania przyrodnicze były trudne, a matematyka bardzo trudna! – dodał naczelnik.

Najgorzej, kolejny rok z rządu, wypadło znajdujące się w stanie likwidacji Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze, które w porównaniu do ZSO nr 1 w Jeleniej Górze ma dwukrotnie niższy wynik z matematyki (30 pkt.).

To co jeszcze martwi, to niskie wyniki w całym mieście z języka niemieckiego. Na poziomie podstawowym lepsze od nas są m.in. powiaty: bolesławiecki (62,4p, 40,1R), jaworski (60,9P 39,7R), a także powiat jeleniogórski (59,3P, 41,4R). Jeszcze gorzej jest z poziomem rozszerzonym, w którym uczniowie zdobyli aż o 10 pkt. mniej od Wrocławia.

- Będziemy poważnie zastanawiali się nad tymi obszarami – zapewniał prezydent Marcin Zawiła. – Nie wyobrażam sobie, by nasi uczniowie, którzy za miedzą mają niemieckich sąsiadów, nie potrafili posługiwać się tym językiem – dodał.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
1008
Jest nowy
7%
1-5 lat
15%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
 
Aktualności
Huczne otwarcie lodowiska
 
Aktualności
Choinka koło Ratusza już świeci
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group